Wpis z mikrobloga

stackoverflow dla ludzi co chcą odpowiadać na pytania to według mnie jest już kaplica szczególnie jeśli chodzi o JS i PHP (hurr durr php js)

kiedyś tam był ogar, byli spoko ludzie co ogarniali, ja też miałem jakiegoś powera żeby zamykać głupie pytania a wracam po 2 latach i nikogo nie ma i każdy ma w dupie i są hindusi co pytają o syntax errory

R.I.P.

#programowanie #webdev #stackoverflow
  • 10
  • Odpowiedz
@BardzoNarozrabialem: to co napiszę może jest bardzo kontrowersyjne, no ale niech zaryzykuję. stackoverflow jest dla ludzi, którzy nie szanują swojej wiedzy. wyobrażasz sobie np. prawnika, który udzielałby porad prawnych za darmo? ja wiem, że ci ludzie odpowiadają głównie dla własnej satysfakcji i żeby podbudować swoje ego, no ale mimo to, jest to szkodliwe dla tego zawodu. te durne pytania często zadają osoby pracujące w zawodzie, którzy zarabiają na programowaniu. inni ludzie
  • Odpowiedz
@ly000: ogólnie programiści, to dziwne stwory, chyba jedyna branża w której aż tak ludzie dzielą się swoją wiedzą, nawet elektryk czy hydraulik tak chętnie nie dzieli się umięjetnosciami
  • Odpowiedz
@ly000: Po pierwsze - #!$%@?ć prawników, to jest wymiana wiedzy, dlatego możesz programować bez studiów i chwała za to

Po drugie i o co mi chodzi - SO był super:

a) super frajda rozwiązywać proste problemy (używam poprawnie pętli ale nie wychodzi)

b) super frajda rozwiązywać bardziej złożone problemy (mam takie i takie dane na wejściu spróbowałem tego i tego i na wyjściu jest co innego pomocy)

c) super frajda rozwiązywać
  • Odpowiedz
ogólnie programiści, to dziwne stwory, chyba jedyna branża w której aż tak ludzie dzielą się swoją wiedzą, nawet elektryk czy hydraulik tak chętnie nie dzieli się umięjetnosciami


@Jednorybek: @ly000: richarda stallmana byście widłami #!$%@? xD dziwne te w ogole programowanie nawet, wszelkie kompilatory i dokumentacje są za friko
  • Odpowiedz
@BardzoNarozrabialem: ja do tego nic nie mam, sam uwielbiam dzielić się swoją wiedzą, ale jak to było poruszane w podcascie "porozmawiajmy o IT" - prędzej czy pózniej takie rzeczy się skończą, ale to jeszcze kilka ładnych lat na to ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@BardzoNarozrabialem: @Jednorybek: generalnie to co napisałem jest bardzo samolubne i takie trochę płytkie (no przecież nie ma niczego lepszego niż dzielenie się wiedzą, nieprawdaż?). zastanawiam się czy tego nie skasować, ale serio czasami tak myślę. czy nie lepiej byłoby (dla programistów), gdyby programiści tak bardzo nie dzielili się tą wiedzą? dobry programista nie powinien mieć obaw, że jakiś hindus z SO zabierze mu pracę, no ale jednak, pewna liczba hindusów
  • Odpowiedz