Wpis z mikrobloga

#rower #rowery

Przymierzam się do kupna roweru, głównie okazjonalne wycieczki w trasy 30-40km, czasem las. Kusi mnie Orkan 3, ale prawie nigdzie nie mogę kupić go stacjonarnie w takiej wersji, która mnie interesuje. Macie jakieś doświadczenie z kupowaniem roweru przez internet i takimi sklepami jak bikeshop czy bikemotocenter?

Przy okazji waham się trochę czy kupować tańszą wersję z V-brake'ami czy iść w tarczowe, które - od razu mówię - póki co głównie podobają mi się wizualnie ;)
  • 6
@magical_negro: Zobacz coś takiego https://www.olx.pl/oferta/rower-cube-hyde-race-na-pasku-carbon-gates-alfine-8-hydraulika-shimano-CID767-IDEld3u.html

Rower bezobsługowy, 8 biegów, pasek zamiast łańcucha, jedyna wada: nowy kosztuje 4 tys. ale są z drugiej ręki w okolicach 2 tys. Mam taki, 1300 km za mną i jest super. Na miasto, na traski 40-60 km etc. jedyne czego bym się czepiał to jeżeli masz bardzo dużo podjazdów, pod górkę trzeba na takim rowerze "wolno" :) Ale ogólnie na miasto polecam rower na pasku.
@magical_negro: vbrejki może i wystarczają ale tarcze są po prostu lepsze. Sa bezobsługowe. Niczego nie regulujesz nie ustawiasz, nie trzeba kompensować zużycia klocków bo robi się to automatycznie.
To nie chodzi o to czy wystarczają. Każde hamulce w sumie wystarczają. Raczej o wygodę.