Wpis z mikrobloga

W jaki najbardziej korzystny sposób przetransferować około 400 zł z konta w Polskim banku na konto w banku w UK? Mam konto na Revolut wiec nie trzeba by przewalutowywać jednak mój bank czyli Santander pewnie jakieś prowizje weźmie bo to przelew międzynarodowy.

Jakieś propozycje? Na przesłanie z UK do PL jest pełno serwisów ale w druga stronę już gorzej. Najlepiej żeby do razu przyszło w funtach ;)

#banki #bankowosc #waluty #pieniadze #funt #uk #revolut #finanse
  • 25
@johnmorra: Tylko ze wysłanie na Revoluta to przelew międzynarodowy gdzie trzeba podać IBAN a wtedy polski bank może naliczyć prowizje. Kiedyś robiłem do Niemiec to poza przewalutowaniem liczyli inne prowizje.

@MichaelT128: ok sprawdzę. Tego nie znałem
@FeyNiX: Nie musisz mieć fizycznej karty skoro mówisz że zgubiłeś. Revolut doładowujesz podpiętą tam kartą inną (chyba że tamtą zgubiłeś) albo zwyczajnym przelewem z konta polskiego na polskie Revolut które tam jest. Z Revolut też puszczasz normalny przelew GBP.

Zero prowizji, wszystko szybko. Ha tfu na banki które z tego tworzą mase problemów i jeszcze chciałyby naliczać na każdym kroku :F
@Saeglopur: Próbowałem to Revolut podaje dane IBAN i SWIFT po wpisaniu tych danych na polskim koncie piszą ze życzą sobie 20 zł prowizji.

@patchupdate: Ja mam Lloyds. Oni moze nic nie biorą ale keidyś gdy przelewałem 10 euro do Niemiec to nie dość ze policzyli po swoim kursie to było chyba z 5 zł za przewalutowanie i kolejne kilka złotych za operację czy jakoś tak.

Ogólnie to ogarnąłem już sprawę
Próbowałem to Revolut podaje dane IBAN i SWIFT po wpisaniu tych danych na polskim koncie piszą ze życzą sobie 20 zł prowizji.


@FeyNiX: Bo masz Revolut bez polskiego konta? Wygeneruj je, miałeś Revolut wyrabiany na adres brytyjski czy polski? Jeśli polski to takie konto PLN tam masz z automatu, prowizji nikt nigdzie nie pobierze ani nie powinno być takich komunikatów bo to normalny polski rachunek. Coś tam zakręciłeś :D
@FeyNiX: Przelej zlotówki na Polski portfel w revolucie, zamien na funciaki i sru na konto GB z Revoluta. Chyba, że źle zrozumiałem.

Ostatnio przelewałem ojro z walutowego Santandera na Revoluta, wzieło 11 centów.
@dziabonq: tak chciałem zrobić, mam konto na Revolucie w złotówkach, wchodzę na Santander, wybieram jaka kwota, podaje dane jak ze screena a tam 20 zł prowizji :)

Temat już ogarnąłem i poszło przez transferwise gdzie wykonałem normalny przelew krajowy
@Saeglopur: Wiem bo rejestrowałem konto będąc w UK na tamtejszy adres a ze przez dwa lata konta Revolut w Polsce używałem może tydzień i nigdy przelewu do UK nie robiłem wiec nie ma sensu tego zmieniać