Wpis z mikrobloga

@NiePrzekladajTegoNaJutro im więcej pośredników tym drożej. Może taniej byłoby gdyby był jeden państwowy pośrednik (wiadomo mniej elastycznie, ale rolnictwo w UE jest kontrolowane centralnie) bo póki co jest drożej kiedy #januszebiznesu w akcji. Słynna polska mentalność jest problemem dla mnie polityk czy prywaciarz to ten sam potencjał na cwaniaka
  • Odpowiedz
@siwy92: Państwowy pośrednik oznacza wzrost cen poprzez wewnętrzne regulacje. Ilość pośredników jest ograniczona do minimum i maksimum. Zwiększona ilość możliwości sprzedania towaru na rynku oznacza spadek jej ceny, ze względu na to aby cena była konkurencyjna. Dodatkowo spada szansa na zmowę cenową
  • Odpowiedz
@NiePrzekladajTegoNaJutro no w tej chwili sieci sklepów i skupy od lat jadą rolników jak łysą kobyłę.

Słynna polska mentalność jest problemem dla mnie polityk czy prywaciarz to ten sam potencjał na cwaniaka, oboje siebie warci ta grafika to takie porównywanie jak między Hitlerem a Stalinem xd
  • Odpowiedz
@siwy92: Jeśli nie podobają nam się ceny to możemy nie kupować u danego prywaciarza. Jednak gdy urzędnicy w ramach pandemii walą na lewo i prawo lewe przetargi, a ustawa znosi ich odpowiedzialność, to jest to sprawa każdego z nas. Sasin i jego drukowanie kart wyborczych. SOP(dawny BOR) i #!$%@? limuzyn jedna za drugą, ponieważ dostają rozkazy szybszej jazdy
Są również polskie marki sklepów
  • Odpowiedz
@siwy92 państwowy pośrednik, jakby musiał utrzymać tych wszystkich sasinów i innych misiewiczów - w dodatku nie mając konkurencji - to dopiero by ceny dosadził...
  • Odpowiedz
@NiePrzekladajTegoNaJutro ja też mam pomysł na tych misiewiczow i sasinow. Trzeba zebrać ekipę dowiedzieć się gdzie mieszkają i wywieść ich na taczkach do lasu solidnie obić na wyjątkowych cwaniaków tylko wyjątkowe metody są skuteczne więc zamiast narzekać na złe w swojej idei państwo weźcie sprawy w swoje ręce
  • Odpowiedz
@piaskun87: polityk pis też zatrudnia ludzi, do zarządów spółek skarbu państwa tych z najbliższej rodziny, tych z dalszej to jakieś kierownicze stanowisko niższego szczebla. I co teraz powiedzie wy tfu przedsiębiorcy?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@piaskun87: popieram przedsiębiorców całym serduszkiem, jednak trzeba wziąć coś pod uwagę

Przedsiębiorca A:
- MUSI PRACOWAĆ, ŻEBY ZARABIAĆ NA SIEBIE I PENSJE DLA PRACOWNIKÓW
- nie pojechał przez to na protest

Przedsiębiorca B:
- "przedsiębiorcą" jest tylko z nazwy, płaci 3/4 pensji pod stołem, w księgowości wychodzi, że zarabia -5 złotych miesięcznie
- pojechał na protest

I ŻEBY NIE BYŁO
też jest pewnie przedsiębiorca C, który nie jest januszem i pojechał
  • Odpowiedz