Wpis z mikrobloga

Gin dobrey,

cieszę się, że spodobał Wam się Maluch! Wracam do Was z kolejnym postem dotyczącym mojej kolekcji. Tym razem chciałbym podzielić się pewną ogólną obserwacją, a nie pisać o jednym konkretnym aucie.

Moją kolekcję buduję się od niespełna roku. Miałem w swoim życiu kilka samochodów i nadal nie wiem czy mogę o sobie powiedzieć Petrolhead. Nie jestem super znawcą specyfikacji technicznych, budowy silnika, działania każdego jednego podzespołu i nie wiem, ile poszczególne samochody mają koni mechanicznych, czy ile palą na 100 kilometrów Codziennie odkrywam nowe funkcje w każdym z pojazdów, o których istnieniu nie miałem pojęcia. Supersamochody po prostu każdemu dostarczają mi wiele frajdy i emocji od wizualnej i akustycznej strony.

Jak z każdym hobby zaczynasz się nakręcać, co chwilę szukasz coś nowego, chcesz powiększyć kolekcję, zaczynasz wsiąkać w temat. Nagle okazuje się, że Twoje hobby to nie jest już tylko frajda, ale też organizacja i obowiązki. Obecnie mam 10 samochodów. Każdy z nich wymaga opieki, każdy z nich wymaga, aby go serwisować, aby nie wyładował się w nim akumulator, aby jechać z nim na myjnię, aby zwyczajnie go przewietrzyć :) Nie jestem typem, który wynajmuje do wszystkiego ludzi, a swoje samochody traktuje jak wystawę, która wiecznie jest przykryta pokrowcem. Sam załatwiam większość rzeczy, wszystkimi moimi autami jeżdżę regularnie i nie funkcjonuje u mnie coś takiego jak daily car. To jednak wymaga planowania i pewnej dyscypliny, aby każde z Twoich aut dostało to, czego potrzebuje.

Wszystkie te czynności sprawiają mi dużo radości i pewnie o to właśnie w tym wszystkim chodzi. Nieważne czy kolekcjonujesz supersamochody, czy biegasz maratony czy może grasz w planszówki. Jak coś Cię prawdziwie wciągnie … to bardzo szybko może się okazać, że Twoja doba jest za krótka.

PS Wiem, że Wykop to społeczności - dajcie znać czy są wśród Was jakieś grupy pasjonatów? Widziałem, że dość prężnie działa #acleague… kto jeszcze? :))

#thecollection #motoryzacja #supersamochody #hobby #gry #poznan #pokazauto
  • 1
  • Odpowiedz
@thecollection: Jakoś zniknął mi ten post, z tego co widzę innym też, każdy i tak czeka na AMA haha, każde hobby jest dobre ale jednak samochody to coś większego i znacznie droższego niż golf czy bieganie, to już konkretna pasja dla konkretnych ludzi, czekamy na kolejne auta ()
  • Odpowiedz