Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #rower #szosa mam pytanie. Jakiś czas temu zacząłem rekreacyjnie jeździć na rowerze i oczywiście zaczął mi chodzić po głowie rower szosowy. Jeżdżę po Wrocławiu i okolicach w stronę Trzebnicy. Głównie po ddr, które są tu często z kostki. Jeżdżę fitnessem na oponach 38c i teraz już się przyzwyczaiłem ale z początku byłem w szoku jak bardzo taką kostke czuć w porownaniu do mtb. Jak sprawa sie ma w szosie na oponach 28c? Czy da się na tym jeździć i wyciągać przyjemność czy to tylko na asfalt? Dodatkowo czy da sie tym przejechac po drodze szutrowej takiej jak na wałach we Wrocławiu? Nie mam żadnego znajomego z takim rowerem, ani w ogóle znajomego rowerzysty. Wszyscy zaczęli przemianę w janusza sprzed tv.
  • 13
@AdamZWyczuciem: narazie nie rozgladam sie za kupnem, jedynie zastanawiam czy taki typ roweru bedzie dla mnie. Myślę, ze okolo 4k bede chcial wydać. Wlasnie czytalem o gravelach i mam watpliwosci czy jezeli jezdze glownie po asfalcie/ kostce to potrzebuje takiego roweru, zwlaszcza ze interesuje mnie prędkość. Czy do takiego roweru jak np kross vento wejda opony chociaz 32c, czy te fabryczne 28c to maks?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@A1b2c4: czuć różnicę między kiepskim asfaltem a dobrym. Kostkę też dość mocno czuć, ale to nie jest tak, że nie da się jeździć. Po prostu jest mniej przyjemnie. Od biedy to i bo bruku się pojedzie, ale to już naprawdę krótki odcinek. 28c/115psi here.
@A1b2c4 Szosa to jednak głównie na asfalt. Wiadomo, że się da po szutrach jeździć, szczególnie jak dasz jakaś wytrzymalszą oponkę min 28. Bardziej bym jednak szukał gravela. Szosa to dla tych co lubią prędkość, albo długie dystanse.
Btw skoro jeździsz do Trzebnicy po kostce to obstawiam, że jeździsz DDR wzdłuż trasy na Poznań. Polecam jednak jechać przez Pasikurowice. Piękny asfalt i ruch niewielki.
@AdamZWyczuciem: w 4.0 sa hamulce tarczowe, a jak moze byc w obreczowych?
@sz-n: dzieki o taka odpowiedz mi chodzilo
@marcin_k: do trzebnicy jeszcze nie dojechalem, narazie 50km na jeden wypad mogloby mi uswiadomic istnienie nowych miesni xd wczoraj 27km zrobilem to dzisiaj rano troche czulem.
@A1b2c4 jak tylko trochę czułeś, to jeździć dalej, obserwować ( ͡º ͜ʖ͡º) Generalnie systematycznie trzeba jeździć, pamiętać o dniu przerwy na regenerację, a po miesiącu sam będziesz wiedział jaka jazda sprawia Ci największą frajdę.
Jak szukasz fajnych tras na północy od Wrocławia to zerknij na Strava heat map, albo daj znać
@marcin_k: narazie nie wymiekam (òóˇ) wlasnie chyba takie przejazdzki wzdłuż tras gdzie pola wkolo i czasem jakas wioska z ladnym kosciolem przy trasie to chyba bedzie moj konik. Co do trasy do Trzebnicy mowisz, zeby jechac do Straszyna i stamtąd w lewo? A ta strave obczaje w wolnej chwili.