Wpis z mikrobloga

ponoć mieli coś zrobić z fałszywymi przebiegami samochodów. Przeglądam oferty i co widzę ? Samochód 22 lata, 230.000 tys przebiegu, acha xd przecież to wychodzi niecałe 30 km dziennie. Pełno takich ogłoszeń.

dla porównania, oglądałem 2 letnie samochody i potrafią mieć ponad 70 tysi, co wychodzi ok 3000 km na miesiąc / 100 km dziennie.

a miało być tak pięknie, uczciwie już ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#motoryzacja #pytaniedoeksperta
  • 11
@Averte: Wszystko zależy od tego w jaki sposób używał go poprzedni właściciel. Czy był firmowy czy od osoby prywatnej.
W miarę młode samochody (do 4 lat) będą miały zauważalnie większe przebiegi, bo w Polsce 70% nowych aut jest kupowanych przez firmy, czyli do pracy, a nie do stania czyli rdzewienia na parkingu.
W porwaniu do tych używanych przez zwykłych ludzi prywatnie na np. dojazdy do pracy 20km czy 50km w jedną
Pawci0o - @Averte: Wszystko zależy od tego w jaki sposób używał go poprzedni właścici...

źródło: comment_1589397978F9fElstW9v1e1qjVwzX2ou.jpg

Pobierz
@Averte: Różne są sytuacje. Nie każdy używa samochodu tak samo. nie każdy ma jeden samochód. sutuacje życiowe tez się potrafią zmienić, ktoś też może mieć auto tylko do sytuacji awaryjnych, można tak wymieniać bez końca.
@Averte: Zaraz się zleci pół wykopu, że oni mają znajomego kuzyna sąsiada dziadka kuzyna ze strony wujenki stryjecznej przybranej babci ojczyma co kupił Opla w 1949 roku i on ma tylko 10kkm przebiegu, więc ten na pewno jest legitny, jak i 99% wszystkich niskich przebiegów.
via Android
  • 0
@bachus
@Bias
@passtartowy

Też miałem raz auto 20 letnie z przebiegiem 90.000 km, autentycznym bo w rodzinie było. Ale nie czarujmy się, że to wyjątki. Te samochody w środku wyglądają jak koń po orce pola, więc jakie tam 230.000 przebiegu. Zresztą znakomita większość aut starych (czyli >=10 lat) ma na ukcjach 150.000 do 200.000 km. Dziwne, bo jak znam historię jakiś starszych aut wśród znajomych to mają po 400.000. Dziennie 30 km,
@bachus
@Bias
@passtartowy

i o ile w przypadku małego samochodu miejskiego można jeszcze uwierzyć w taki przebieg, to jak mam uwierzyć, że ktoś kupił duże kombi tylko po to by dojeżdżać 5 km do pracy i w niedzielę do kościoła
@Averte: piszesz "w przypadku samochodu miejskiego" tylko pytanie co dla kogo jest samochodem miejskim ?
Ja wiem że wedle prawideł to miejska jest Corsa czy inne polo. Dla mnie jednak takie auta to pomyłka. Miałem a3 i samochód był fajny ale jako jedyny w domu to porażka.
Każdy potrzebuje czego innego. I właśnie u mnie najlepiej sprawdza się kombi.
Już nie wspominając jak ktoś ma więcej niż jeden samochód.
Co do