Wpis z mikrobloga

#xiaomi #yeelight #upc #wifi #technologia
Hello tech_ekipa. Sluchajcie ostanio wymienialismy router w UPC tak aby obslugiwal 1Gbps. Wszystko cacy, ale zarowki (te na wi-fi) przestaly dzialac. Na wlasna reke zaczalem interesowac sie tematem i zdazylem juz ustawic wszystko co moglem, a mimo wszystko nie laczy mi sie zadna z zarowek z nowym routerem - Connection Timeout. Liczac, ze to kwestia malo modernistycznych zarowek, zakupilem nowe, bardziej wypasione Smart Led Bulb 1S(color), tak aby wspolpracowaly nawet z Apple HomeKit; dalej to samo... Testowalem z roznych systemow mobilnych, czyli android jak i iOS i roznych aplikacji.
Oto lista rzeczy, ktore zdazylem juz skonfigurowac/przetestowac:
- WiFi 2.4GHz
- Czestotliwosci 20/40 MHz
- standard 802.11 b/g/n
- kanal automatyczny 11, manualnie zmienialem tez na nizsze
- calkowite wylaczenie filtrowania IP/MAC
- security WPA2
- haslo do routera wpisuje dobrze i sklada sie z cyfr, malych i duzych znakow i nie zawieraja znaczkow ani chinskich ani specjalnych ;p
- resetowanie zarowki/routera
- testowanie zarowek w innym mieszkaniu - tam dzialaja

Ogolnie zarowka jest wykrywalna, przy podlaczaniu zarowka wstepnie reaguje i miga jak powinna, natomiast gdy dochodzi do okolo 50% (na androidzie 99%) pojawia sie connection timeout. Szukalem juz w internecie, nie ma konkretow.

Dajcie znac, czy tez mieliscie podobne problemy i jak dalo sie je Wam rozwiac. Ostatecznie zadzwonie do UPC ale szlag mnie trafia na mysl o czekaniu na infolinii godziny w kolejce. Mozliwe ze router jest walniety, czyz nie?
  • 12
@Sudo_exit dzis byl u mnie serwisant. Zalozyl jedynie jakis filtr na kablu, bo mialem przeciazone lacze. Z zarowkami nie pomogl bo sie nie zna, mowil jedynie ze to zglosi, ale nie wie co odpowiedza, bo teoretycznie to nie ich problem... Konsultant wczoraj zmienil mi jeszcze szyfrowanie na IPv4, ale to tez nic nie dalo. Router hard-resetowalem, bez zmian. Ehh, chyba czas zakupic lampy naftowe, chociaz z nimi nie powinno byc problemu.
@RobertCMartin: nie chce kupować routera tylko pod zarowki. Ogromny wydatek jak na kilka świecidełek. Jak robię Hotspota z laptopa to działa. Jest jakieś tańsze rozwiązanie niż router? Jak inaczej to oszukać? Access point nic nie załatwi bo i tak router zarządza siecią. A jak działają gate'y? Tzn wiem że sobie mogę przeczytać na necie ale ma ktoś praktyczne komentarze dot. takich urządzeń?
@RobertCMartin: hej, czy od tamtego czasu coś nowego ustaliłeś? Trafiłem na ten wątek bo mi z kolei działa tylko żarówka od Xiaomi, a nie mogę skonfigurować gniazdka wifi (inny producent) które w innym miejscu śmigało. Jak robie hotspot z tel to wszystko działa. I tak szukam odpowiedzi jak skonfigurować router żeby wszystko śmigało. Rozwiązałeś problem czy zostawiłeś temat?
@RobertCMartin: cześć, wiesz co od 3 dni mam rozwiązanie! Ale niestety wiążę się z dodatkowym kosztem, a mianowicie zamontowałem Access Pointa. Absolutnie nie wierzyłem, że on cokolwiek zmieni bo nie posiada żadnych modułów routingowych. Widocznie upc albo celowo nie mówi, że blokuje dodatkowe porty/protokoły albo mają buga, do którego nie chcą się przyznać. Niby pomocni Ci konsultanci ale nic nie wskurali. Tak więc podsumowując połączyłem po kablu router z AP i