Wpis z mikrobloga

@LadyRaspberry: jest książka o polskim Archiwum X (ma chyba formę rozmowy z pracownikiem tej jednostki) i tam padają słowa, że współpraca z jasnowidzami jest nie tyle pomocna w konkretnym namierzaniu ciał, ale raczej pomaga śledczym w innym spojrzeniu na sprawę, myśleniu nieszablonowym itp.

Generalnie nie ufam Jackowskiemu i innym tego typu ludkom. Prosty przykład - jakoś w swoich przewidywaniach na 2020 rok pandemii nie przewidział ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
Byłam kiedyś na wykładzie jednego typka z archiwum x i on powiedział, że (może dla niektórych niestety) korzystali z jego wizji i w znacznej części przypadków pozwoliło to policji znaleźć ciało i ustalić sprawcę.


@LadyRaspberry: na studiach miałem 135 godzin zajęć z kolesiem, który jest profilerem. Profilowanie psychologiczne, kryminalistyczne, kryminologiczne, geograficzne. Przerobiliśmy dziesiątki kazusów i nawet jako studenci mieliśmy dość dobre wyniki (tj. nasze podejrzenia zgadzały się z wynikami). On sam
  • Odpowiedz
Byłam kiedyś na wykładzie jednego typka z archiwum x i on powiedział, że (może dla niektórych niestety) korzystali z jego wizji i w znacznej części przypadków pozwoliło to policji znaleźć ciało i ustalić sprawcę.


@LadyRaspberry: Buahahahah! Z kogo się śmieję? Z WAS!

Przepraszam ale to typowy argument "jedna baba drugiej babie". Na tej samej zasadzie kilku znajomych i rzesza ludzi na wykopie twierdzili, że mają 100% cynk że zamykają Warszawę, bo
Gloszsali - > Byłam kiedyś na wykładzie jednego typka z archiwum x i on powiedział, ż...
  • Odpowiedz
@LadyRaspberry: ja potrafię nieraz przewidzieć zachowania swoich znajomych, czy jestem jasnowidzem? Nie, po prostu ludzie zwykle zachowują się dość regularnie i wystarczy ich uważnie poobserwować i już można przewidywać co za chwilę nastąpi. Dodasz do tego jakieś mocno ogólne stwierdzenia, które można interpretować na 1000 sposobów i już możesz udawać wielkiego jasnowidza.
  • Odpowiedz
@LadyRaspberry poważnie? Wydawało mi się, że Ci goście z "archiwum X" stąpają mocno po ziemi. Zresztą, oni nie szukają ofiar, tylko sprawców, jak niby jasnowidz miałby im pomóc? Oni potrzebują twardych dowodów.
  • Odpowiedz
@LadyRaspberry: gość po prostu dobrze potrafi manipulować wiedzą którą posiada. teoretycznie nic specjalnego w praktyce łatwo jest naciągnąć ludzi którzy są w potrzebie i tak to się kręci. mimo wszystko jestem pewien że nie potrafiłabyś tak dobrze manipulować i robić z swojej wiedzy figurki jak z plasteliny xD
  • Odpowiedz
@LadyRaspberry: Jackowski to oszust grający na emocjach i pod przykrywką jasnowidzenia rzuca jakieś statystycznie uzasadnione hipotezy. I potem masz te wszystkie "widzę trupa pod drzewem" jak osoba zaginęła blisko lasu lub inne widzę wodę w przypadku podmokłych terenów.
To zabawne, że na stronie umieszcza przypadki "gdzie trafił" jednocześnie nie pokazuje przypadków gdzie nie trafił, ciekawe na jakim poziomie by była jego skuteczność gdyby to robił.
Obecnie nie ma żadnych dowodów na
  • Odpowiedz