Wpis z mikrobloga

@i-marszi: Chwalisz się obustronnym pomiarem mocy? Fajnie, może ze 2 osoby z wykopa taki mają ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co do analizy - im więcej tego pogrubionego zielongo/niebieskiego na okręgu tym lepiej ( ͡º ͜ʖ͡º)
@goedenavond:
Można dyskutować o zasadności posiadania dwustronnego pomiaru mocy, i moim zdaniem nie jest potrzebny. Ale jak się pytasz jak pomiar mocy wpływa na efektywność treningu, to po prostu nie ma sensu dalej rozmawiać. To są podstawy!
@i-marszi: Czyli nie masz argumentu i sobie idziesz - okej. Ja tylko zapytałem, jak pomiar wpływa na trening. Wiem, że pomiar pomaga na sprawdzenie możliwości wysiłkowych w konkretnych sytuacjach sprawnościowych, da się sprawdzić maksymalną wartość mocy, którą jest się w stanie włożyć w nogi. Ja pytam jak tobie pomaga? Masz rower na aluminiowej ramie, zapewne średnio sztywne koła. Wiesz ile tracisz watów przez elastyczność konstrukcji?

Pokazałeś wykres i pytasz na wykopie
@goedenavond:
Ten wykres to jest mały wycinek tego co daje pomiar mocy. Wykres pokazuję efektywność przyłożenia siły do pedału. Czyli kiedy naciskam na pedał, to pogrubienie to chwila kiedy najmocniej naciskam na pedał. Z tego wynika że lewa noga lekko przeszkadza w pedałowaniu, po przekroczeniu dolnego martwego punktu jeszcze naciska na pedał. Nie da się tego zjawiska wyeliminować całkowicie, a nawet takie próby mogą być szkodliwe.
Najważniejsze w pomiarze mocy jest