Wpis z mikrobloga

TL:DR #!$%@? sie w zwiazku z faktem ze Radiowej Trojce nagle "popsula" sie strona z ich lista przebojow, ktora wygral kawalek "Kazika - Twoj bol jest lepszy niz moj."
Sugeruje #wykopefekt, w ktorym bedzie mozliwosc wywindowania tegoz utworu w najpopularniejszych rozglosniach radiowych w Polsce.

1. O co kaman
2. Co Ty mozesz zrobic
3. Co zrobilem
4. Co zrobie

1. O co kaman:
Wpis zainspirowany znaleziskiem: https://www.wykop.pl/artykul/5504115/polskie-radio-usuwa-liste-przebojow-z-utworem-kazika-krytykujacego-kaczynskiego/

W pewnym momencie trzeba powiedziec "dosc" i przestac udawac ze to deszcz kiedy ktos pluje Ci w twarz. Sciagniecie strony Listy Przebojow 3 w momencie gdy wygrywa utwor krytykujacy obecna wladze jest dla mnie kropla, ktora przelewa czare goryczy.
Efekt Streisand - wiki: "Rodzaj internetowego zjawiska, w którym na skutek prób cenzurowania lub usuwania pewnych informacji (plików, zdjęć czy nawet całych stron internetowych) dochodzi w krótkim czasie do rozpowszechnienia ich wśród jak najszerszej grupy odbiorców..."
Pomysl: Co by bylo gdyby Kazik ze swoim najnowszym utworem trafil na szczyt list przebojow wszystkich najpopularniejszych polskich rozglosni radiowych? Oraz oczywiscie na szczyt Listy Przebojow 3 kiedy tylko wroci do zycia...

2. Co Ty mozesz zrobic:
Na ten moment najlepsze co mozesz zrobic to 2 rzeczy.
- Wyplusowac ten wpis.
- Zglosic utwor "Kazik - Twoj bol jest lepszy niz moj." do Listy Przebojow Radia Zet pod tym linkiem:
https://www.radiozet.pl/Radio/Lista-przebojow
- Odezwac sie do mnie jesli myslisz ze jestes w stanie w jakikolwiek sposob pomoc. Wbrew pozorom jest sporo telefonow do wykonania itd... Mysle rowniez o kontaktowaniu sie z innymi mediami w tej sprawie (oraz z samym Kazikiem) jednak najprawdopodobniej nie bede w stanie tego wszystkiego zrealizowac osobiscie.

3. Co zrobilem:
- Stworzylem liste 15 najpopularniejszych rozglosni radiowych w Polsce. Sprawdzilem gdzie da sie glosowac na utwor Kazika.
- Niestety na zadnej z nich nie ma utworu Kazika w "poczekalni". (LP3 nie dziala)
- Radio Zet jest jedyna rozglosnia, ktora przyjmuje zgloszenia do listy online dlatego patrz punkt 2.
- Dzwonilem do kazdej z rozglosni ale nikt poza RMF nie odebral przez co nie udalo mi sie dowiedziec jak zglosic przeboj do ich listy.
- Email do RMF z pytaniem jak zglosic przeboj do ich listy.
- Stworzylem ten wpis.

4. Co zrobie:
- Napisze maile do rozglosni, z ktorymi nie udalo mi sie skontaktowac dotychczas.
- Jesli nie otrzymam odpowiedzi to od poniedzialku bede do nich dzwonic.
- Gdy tylko bedzie mozliwosc glosowania w kolejnej rozglosni bede Was o tym informowac.

5. Poslowie
Kazika slucham od lat. Bylem na kilku jego koncertach. Nie chodzi tutaj jednak o to czy znasz na pamiec 12 groszy lub Tate Dilera ale o to czy masz juz po prostu #!$%@? dosc.
"Demokracja skończy się wtedy, kiedy rząd zauważy, że może przekupić ludzi za ich własne pieniądze"
Ja mowie dosc.
Czasami sztuka bywa jedynym wyrazem sprzeciwu wobec wladzy. Przykro mi w zwiazku z tym ze jestem zmuszony stworzyc ten wpis. Serio... Jednak uwazam ze na ten moment jest to jedyny wyraz sprzeciwu, na ktory mnie stac.

1. RMF FM
2. Radio Zet
3. Eska
4. Polskie Radio Jedynka - Wiadomo
5. Polskie Radio Trojka - Wiadomo
6. RMF MAXXX
7. VOX FM
8. Zlote Przeboje
9. TOK FM
10. Plus Radio
11. Antyradio
12. Radio Maryja - Wiadomo
13. Radio Wawa
14. Polskie Radio 24
15. Rock Radio
  • 4
@StefanH: Przeszukuję cały internet i nigdzie nie znajduję zachowanej wersji strony Listy Przebojów Trójki z głosowaniem do ostatniego notowania. Chciałbym móc zweryfikować na 100%, czy Kazik był do wyboru i rzeczywiście wygrał (czy ktoś pamięta, że rzeczywiście na niego głosował?) czy prowadzący chciał odejść z przytupem i dodał go samodzielnie - na co wskazują tłumaczenia prezesa stacji. Rozumiem ból związany z cenzurą, ale chciałbym mieć pewność, że to rzeczywiście cenzura, a
@StefanH: czyli wystarczy że będę Cię obserwował na mirko i będę na bieżąco jak na jakiejś liście się Kazik pojawi :) jeżeli w jakikolwiek sposób może Cię szary obywatel wspomóc to śmiało pisz na priv, podoba mi się inicjatywa, trzeba reagować na to co robią krwy z PiSu