Wpis z mikrobloga

@pmub sorry, że dopiero po tygodniu, ale przeglądam tag. :) Z tego co wiadomo to tak. On mu pozwalał żyć tak długo w podziemiach przy goblinach. Pierścień przenosił użytkownika do świata widm, więc użytkownik stawał się niewidzialny dla istot żyjących wyłącznie na planie materialnym. Z tego względu Frodo widział prawdziwe oblicza nazguli po założeniu pierścienia na Wichrowym Czubie i one wtedy również go widziały. Tu warto przytoczyć również Toma Bombadila, tak niepotrzebnie
@G-R-B: Też jestem fanem, obejrzałem film jeszcze raz i widziałem jak smigol też zniknął po założeniu pierścienia, ale to nie jest tak że kazdej rasie daje inną moc? Wiemy że hobbici znikają, ciekawe jak inne rasy. A co do Toma to był nawet w grze władca pierścieni drużyna pierścienia więc tym bardziej że nie było go w filmie.
@pmub Rasy mają różne właściwości. To "znikanie" to po prostu naturalne właściwości do bezszelestne go poruszania się i ukrywania. To dlatego między innymi Gandalf oraz drużyna Thorina Dębowej Tarczy szukała włamywacza w Shire. Pierścień miał przede wszystkim moc władzy nad resztą pierścieni i dlatego między innymi zwano go Pierścieniem Władzy. Poza tym posiadał kilka innych właściwości. Pełen potencjał mógł wykorzystać tylko Sauron. Istoty potężne mogły również wykorzystać jego część - dlatego był