Wpis z mikrobloga

Cześć,
szukam jakiegoś forum/strony gdzie ludzie zadają pytania odnośnie technologii około Microsoftowych.
Ostatnio mam trochę więcej czasu i chętnie podzielę się wiedzą w technologiach które znam.
Kiedyś aktywnie odpowiadałem na Altkomakademia ale widzę że od roku żaden post się nie pojawił.

Czasem piszę na reddidzie ale wiadomo, Poland stronk i fajnie byłoby wesprzeć "naszych" :)

Macie jakiś pomysł?

#powershell #devops #windowsserver
  • 10
@Pihdit: Polskie forum to średnio nic nie kojarze, zazwyczaj wrzucam na Reddit. Wszystkie materiały są po angielsku, dokumentacja też, skrypty też chyba że ktoś robi potworka i pisze funkcje po polsku np "Wylistuj-Foldery" o.O

Zawsze można na mirko coś napisać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Koliat: Hehe :D Nie myślałem o pisaniu skryptów po polsku ale o wsparciu polskiej społeczności.

@annotate: O rzeczywiście, jestem w tej grupie ale nie wiedziałem że jest tam tak dużo wpisów - w feedzie tylko czasem się pojawiały.
@Pihdit: Ja ostatnio bawię się z Function Apps w Powershellu, to jest cudo :-) Funkcje bardzo ładnie owijają skrypty PSowe w API HTTP, i można sobie ładnie szybko prototypować
@Koliat: żeby zebrać informacje z kilku subskrypcji trzeba zmieniać kontekst (Set-AzContext) który trochę czasu zajmuje.
Chyba że jest jakiś inny sposób bo nie znalazłem :)
@Pihdit: Jak masz dostęp do tych subskrypcji z kontekstu jednej tożsamości to wołaj przez ResourceID jeśli możesz - wtedy unikasz zmieniania kontekstu. Mi często ostatnio wygodniej używać po prostu Get-AzResource zamiast odpowiednich dedykowanych poleceń. Ewentualnie używaj funkcji przez Fan-out i kolejkę - schedulerem pisz do kolejki, a potem kolejka procesuje każdy zasób. W AzFunc troche inaczej uzywa się "pętli" ;-)
@Pihdit: Czy umiesz zrobić proces powershella uruchamiany w HTML-u? Pisze dużo skryptów w Powershellu i chciałbym w jakiś sposób zrobić połączenie w ten sposób. Nie umiem pisać technicznie więc w głównej mierze chodzi mi o np wyłączenie konta AD poprzez wpisaniu w HTML-u SamAccountName, albo #!$%@? itd a skrypt np zostanie uruchomiony na serwerze lokalnym a na samym końcu wygeneruje raport HTML który zostanie pokazany na stronie lokalnej. Nie jestem noobem