Wpis z mikrobloga

@dbcoop: eee, mnie zawsze rozbrajały dalekie wschodnie rubieże Nowej Huty, tak pod Tropiszowem. Tam jest w linii prostej prawie 20km do Rynku Głównego. Jakby zatoczyć koło o tym promieniu to w Krakowie mielibyśmy min. Ojcowski Park Narodowy, Skałę, Skawinę oczywiście, i Głogoczów. A Dobczyce były przedmieściami :P
  • Odpowiedz
@dbcoop: to przynajmniej Kraków, nic bardziej nie wkurza jak ogłoszenie oznaczone jako Kraków, a okazuje się że dotyczy nieruchomości w Zielonkach czy Modlnicy... Jakby mnie interesowała Modlnica to bym zaznaczył że interesują mnie okolice Krakowa.
  • Odpowiedz
@goferek: ale Modlnica czy Zielonki (zwłaszcza południowa strona) to są tak ze 2 razy bliżej rynku/Starego Miasta niż Swoszowice :P Ale fakt - jest to wkurzające. Z drugiej strony - ludzie szukający czasami z założenia odrzucają inne miejscowości, a tu sie może okazać, że kurcze - wcale nie jest to tak daleko jak się wydawało. I miejscowosc!=Krakow -> -10% na starcie do ceny :P
  • Odpowiedz
@krzesimir: Kraków administracyjnie jest asymetryczny mocno. Stąd np. moja preferencja północno-zachodnich obrzeży (mieszkam akurat w Giebułtowie) vs. południowo wschodnich. To m.in wynika z tego że dzielna wioska Gallów (Zielonki) skutecznie odpierała zakusy Rzymian (Kraków) poszerzenia terytorium :P Ale obstawiam, że za parę lat nie ma zmiłuj - Modlnica/Modlniczka i południowe rubieże Giebułtowa, i część Zielonek zostaną wchłonięte do miasta. Jak się jedzie Glogera to tam już mocno się zaciera granica między
  • Odpowiedz
@tomaswoj: Ostatnio czynię ciekawą obserwację w okolicach Pękowicka-Wiarusa w związku z krakoskim gaszeniem świateł o północy. Jedna strona to Kraków, druga Zielonki. Aż chce się tam w nocy zaśpiewać Arahję :D

Moja ulica murem podzielona
Świeci neonami prawa strona
Lewa strona cała wygaszona
Zza zasłony obserwuję obie strony...
  • Odpowiedz
@dbcoop: mnie najbardziej wku&$#@ją te ciule z otodom którzy oznaczają lokalizację na Wielicka a w ogłoszeniu "budynek znajduje się za A4 przy granicy ze Skawiną" (°°
  • Odpowiedz
@krzesimir: Swoją drogą osiedle Łokietka w Zielonkach to w zasadzie ewenement w krakowskiej urbanistyce - teraz przy ul. Na Popielówkę buduje się pierdyliard domków, ale znowuż bez ładu i składu.

Czekam tylko jak zacznie się budowa Trasy Wolbromskiej i S52 na skowyt wszystkich tych co "ale ja nie wiedzioł że tu będą dwie obwodnice 200m ode mnie przechodzić".
mucher - @krzesimir: Swoją drogą osiedle Łokietka w Zielonkach to w zasadzie ewenemen...

źródło: comment_15899643082yvC5eixNL51SZRbjrDiDq.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz