Wpis z mikrobloga

Kontynuacja mojego poprzedniego wpisu - link, gdzie pytałem się o rzeczy związane z przejściem z Samsung Galaxy Watch na Apple Watch.
Może te wpisy w przyszłości pomogą komuś niezdecydowanemu.

Dziękuję @Oastry i @seeksoul za Wasze rady, były bardzo pomocne :)

Ostatecznie kupiłem Apple Watch Series 3 wersja Nike w 42 mm kopercie zamiast w 38 mm, bo jedyne, co zachęcało mnie do nabycia Series 5 to większy ekran i to nie był wystarczający powód, aby dopłacać aż tysiąc złotych.
Zaoszczędzone pieniądze pójdą na AirPodsy Pro wiec firma nie zbiednieje od tej decyzji zakupowej ;) A ja będę odkładać na ewentualną Series 6, albo 7, 8 itd..

Rzeczy, na które zwróciłem uwagę pierwszego dnia używania Apple Watch Series 3 to:

1. Lekkość na nadgarstku - w porównaniu z Samsung Galaxy Watch nowy zegarek nic nie waży. Czuję się, jakbym miał na ręku coś pokroju mojego dawnego Mi Band 2 :D
2. Pełna integracja z telefonem - w końcu zaczęły się pojawiać nowe informacje w apkach, powiadomienia na zegarku są bogatsze. Nie mam wrażenia, że zegarek to dodatek do telefonu, a raczej jego uzupełnienie.
3. Pierścień, przycisk, nacisk na ekran - ogarnięte i po paru godzinach intuicyjne. Bardzo wygodnie korzysta mi się z tych rozwiązań, wydaje mi się, że lepiej niż z pierścienia wokół tarczy na poprzednim Samsung Galaxy Watch.
4. Wygląd koperty jest brzydki - okrągły zegarek ma być, powiadam ja. Fakt, że przez prostokątny kształt lepiej prezentują się treści na tarczy zegarka, ale nie jest to ładne urządzenie niestety.
5. Grubość koperty jest dobra, albo nie jest dobra - o ile w Samsungu rzadko kiedy zegarek sam chował się pod rękaw koszuli/bluzy, a raczej się opierał o mankiet, to Apple Watch dyskretnie się wsuwa pod materiał. Czasami wolę, jak zegarek jest schowany, wtedy to dobrze, ale jak chcę go mieć na wierzchu ( ͡º ͜ʖ͡º) to ten skubaniec się ciągle chowa.
6. Podpiąłem kartę Revolut - trzymam na niej drobne środki i gdybym został bez telefonu, to na taryfę, albo jakiś bilet starczy i nie jestem skazany na paskudny Samsung pay, który i tak nie działał.
7. Trochę tęsknię za always on display, ale zegarek bardzo sprawnie reaguje na ruch nadgarstka i się poprawnie wybudza.
8. Myślałem, że będę miał problem z niewystarczającą możliwością konfiguracji tarcz, ale w moim odczuciu chyba są lepsze niż na moim poprzednim zegarku. Tam byłem skazany na pstre wymysły niezależnych twórców, a tu mam więcej dowolności i przejrzystości/czytelności.
9. W 5 godzin zjadłem 20% baterii - nie wiem, jak bateria zachowa się w przyszłości, bo ten dzień był związany z instalacją dodatkowych aplikacji, konfigurowaniem synchronizacji itp. itd. Powinno wiec być chyba tylko lepiej?
10. Po pracy wypaliłem 3,5k kcal zliczając aktywność zegarkiem i telefonem i koło godziny 21-22 miałem ~20% baterii. Mocno ekstremalnie, jak na mnie, ale wiem, że w typowym codziennym dniu baterii nie zabraknie przy moim użytkowaniu zegarka.
11. Subskrybuję Youtube Music i widzę, że raczej się nie da zgrać muzyki w tej usłudze do odsłuchania offline z zegarka, ale przynajmniej sterowanie dźwiękiem i przełączanie odbiorników audio jest OK.
12. Pasek sportowy Nike do Apple Watch jest mega wygodny, na pewno zapewnia wyższy komfort niż domyślny gumowy z Samsung Galaxy Watch. Szczególnie spodobał mi się patent chowania "ogonka" paska pod pasek. A perforowana guma pewnie zredukuje ilość odparzeń latem xD
13. Punkt bonusowy. Wyszły dziś nowe aktualizacje do iPhone i Apple Watch. Długość przygotowywania aktualizacji zegarka, a potem samej aktualizacji na zegarku była masakryczna, wyszła chyba jakaś godzina. Samo pobieranie aktualizacji było szybkie, niecałe 200 MB plików. Może Apple Watch Series 5 z szybszym bluetooth w wersji 5 zaktualizowałby się szybciej.
#apple #android
alWdIjJpz18nHw - Kontynuacja mojego poprzedniego wpisu - link, gdzie pytałem się o rz...

źródło: comment_1590017555e35G6uIu0gQAwUwK7WutSc.jpg

Pobierz
  • 2