Wpis z mikrobloga

Glupie pytanie. Robilem pierwszy raz WimHofa z jego wideo na youtube. No i wytrzymalem 45 sekund.
Czy to znaczy ze mam slaba kondycje? Jakos szybko sie dusze. Czy przy wstyrzmaniu oddechu trzeba do konca wypuscic powietrze? czy je stopniowe wypuszczac. Czy poprawienie umiejetnosci wstrzymania oddechu wplynien a moja kondycje np w bieganiu?
#wimhof
  • 9
@szaman4: Różne ludzie mają możliwości, ja za pierwszym razem miałem coś około 1,5-2 minuty chyba?

Czy to znaczy ze mam slaba kondycje? Jakos szybko sie dusze.

Powodów może być kilka:

1. słaba kondycja
2. złe nawyki w oddychaniu
3. "rozleniwiona" hemoglobina
4. uszkodzone płóca
5. koroniak ;)

Czy przy wstyrzmaniu oddechu trzeba do konca wypuscic powietrze?

ja wydycham całość, ale nie męczę się by wypuścić pozostałe 10-20%. Po prostu robię to
@szaman4: ważne jest też rozluźnienie. Zrób np. 3 sesje i na trzeciej powinno być lepiej. Wdech bierz do przepony i potem dopełnij do górnej części płuc aż będzie granica komfortu.
Pomocna jest apka WHM lub kanał na YouTube.
Z czasem przyjdzie :) i nie forsuj się. Warto spróbować na leżąco lub siedząc po turecku. Może też poduszka pod głowę i kolana jak leżysz.
@szaman4: Wypuszczasz je tak jakbyś chciał rozluźnić przeponę i ciało. Nie na siłę, trochę tak jakbyś miał "zwiotczeć".
Czas wstrzymania nie ma bezpośredniego przełożenia na kondycje. Może jednak mieć na twoje zdrowie, w szczególności podczas uprawiania sportu. Jeżeli dość szybko łapiesz zadyszki, często wzdychasz, możesz oddychać tylko przez usta, to wim hof pomoże, ale warto byłoby uzupełnić to ćwiczeniami np. z książki "Przewaga Tlenowa"
@MatthewDuchovny: SIemka, appka jest darmowa?
No ja ogolnie mam dobra kondycje w bieganiu, ale strasznie sie mecze w interwałach. Az dl amnie jest to zastanawiajace i jak na to ze regularnie cwicze, to te 45 sekund to mega malo. Moj kolega co ma gorsza kondycje ode mnie robi Wim Hofa juz pare miesiecy i ma czasy miedzy 2 a 3 minuty.
@szaman4: darmowa. Tylko dodatkowe lekcje są płatne ale najważniejsze czyli sesje oddechowe, także guided są za darmo.
Z tego co czytałem to głównie stres i spięcie powodują skrócenie czasu. Po tygodniu treningu będzie mógł spokojnie zrobić minutę, półtorej. I w sumie tyle wystarczy aby czuć korzyści przy 3-4 sesjach :)
Siemka, po paru dniach mam 1:20 najlepszy wynik. Ale znajomy mi mowil ze jakbym zrobil na czczo bym jeszcze mial lepiej. Jakies opinie nt robienia na czczo?


@szaman4: nie, nie ma co cudowac