Wpis z mikrobloga

  • 1983
@stuparevic:
W sumie nie byłoby to głupie, gdyby UE zestandaryzowała wymiary opakowań tak samo jak w przypadku wódki. Na przykład, że makaron może być tylko w paczkach 200, 500, 1000 g i większych, mąka czy cukier 0,5, 1 kg lub więcej, kostka masła 200, 500 g, czekolada 100, 200, 300 g i tak dalej. Wolność wolnością ale na #!$%@? komu opakowanie 380 g makaronu, 900 g mąki, czekolada 80 g czy
  • Odpowiedz
@smk666: Oj nie doceniasz wykopków XD Zaraz by było larum, że 35g masła idzie na zmarnowanie bo on kupował zawsze jednej firmy która miała 165g i innego nie potrzebuje i w ogóle #!$%@? komuchy z unii xD
  • Odpowiedz
@DeoLawson: Z wykopkami na dwoje babka wróżyła - może być też tak jak było z nazwami produktów gdzie masło, burger itp miały być zarezerwowane dla tradycyjnie rozumianych produktów, a nie roślinopodobnych i tutaj raczej był przyklask. Larum było raczej przy uznaniu ślimaka za rybę i jak wygięty ma być banan.
  • Odpowiedz
W sumie nie byłoby to głupie, gdyby UE zestandaryzowała wymiary opakowań


@smk666 bardzo dobry pomysł, niestety bez szans w aktualnej sytuacji w jakiej jest unia
  • Odpowiedz
@stuparevic ale mnie to wkurza. Często przepisy w necie na obiad są napisane tak, by wykorzystać np. cały przecier (500 lub 700ml). Jasne, że można przeliczać, ale irytuje strasznie, że jak od lat robiłem danie na 700ml, to teraz muszę kupić 2 butelki i większość tej drugiej #!$%@?ć do kosza.
  • Odpowiedz
@stuparevic no to podniosą cenę, trochę cringem zajechali. Bo przecież reszta nie dba o klientów xd


@Gymaholic: Czyli lepiej zapłacić 5 zł za 100 gram, niżeli 9,5 za 200 gram? Bo produkując mniejszą gramaturę więcej wydajesz na opakowania.
  • Odpowiedz
@smk666: mogli by też ogarnąć takie przewymiarowane opakowania, np do takich Lays 140g mógłbyś spokojnie zmieścić trzy razy tyle, a tak kupujesz folie.
  • Odpowiedz
@smk666: ale mnie to masło #!$%@?. Zawsze kupowałem 200 gramów, ładnie się dzieliło na 4x po 50 gramów po przekrojeniu i wykorzystywałem do pierogów. Teraz muszę #!$%@? ważyć XD

Może jest i mniej, ale za to drożej XD
  • Odpowiedz
@stuparevic: podejrzewam że się tym tak chwalą bo pozostali producenci obniżyli gramatury i zostawili ceny, a oni musieli podnieść i nagle się okazało że nie schodzi. Szacun jednak że wyjaśnili co się stało, a nie poszli za trendem.
  • Odpowiedz
@smk666: w standaryzacji gramatur, jak i opakowań jest wielkie pole do zysku w prawdziwej ekologii, no ale łatwiej zakazać ludziom słomki w macu niż coś takiego wymóc...
Opakowania powinny być takie same i dostosowane do zawartości, żeby nie wozić powietrza, nie marnować na to energii, nie marnować zasobów na niepotrzebnie duże opakowanie itd. Szaty graficzne niech sobie będą dowolne, ale opakowania powinny być ustandaryzowane.
  • Odpowiedz