Wpis z mikrobloga

@Tukoruzi: zadanie swoje spełnia, trworzy osobne cookie czyt user zaakcpetowal to co masz w okienku, trochę tam na nawalone, jak puste else {} jak puste value w set cookie i ustawia to nie na 2 dni a na wiecej, nie bardzo widze sens w ustawianiu go na 5 dni jak w skrypcie, no i musialbys zapoznac sie z prawem co do cookies, gdpr etc na temat wymaganego info, tez zalezy co
@LaylaTichy: dzięki za odpowiedź. Tak, wiem, że tworzy osobne cookie które potem sprawdza zapomocą if jeśli istnieje to dymek display none..
Tylko o jednym pomyślałem tzn. jeśli przeglądarka domyślnie sama stwarza ciasteczka dla danej strony przy pierwszym wejściu na daną stronę to powyższy kod tylko powiela to co już sama zrobiła przeglądarka, więc zastanawiam się jeśli jestem autorem danej strony to czy w tym kodzie na starcie nie powinno być ^napierw^
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tukoruzi: o ile mnie pamięć nie myli cookies które nie są personalne nie wliczają się do tego prawa, tak samo jak cookies wymagane do działania strony itd też musi być ta akceptacja podzielona na sekcje, a nie, że akceptuj wszystkie, czyli np marketing itd
@Tukoruzi: bo kod źródłowy tej strony / skrypty zewnętrzne (tu Google) zleciły przeglądarce ich zapisanie? To nie jest tak, że przeglądarka sama z siebie stwierdza: "o, a na tej stronie utworzę sobie ciasteczko X". To serwer, bądź jakieś skrypty po stronie klienta każą przeglądarce zapisać jakieś ciasteczko. I później ich używają żeby na przykład utrzymać sesję użytkownika (stąd nie musisz się logować na swoje konto co odświeżenie), czy w jakichś celach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tukoruzi: język pl masz z tej domeny, a Google dorzucone pewnie przez Google tag manager albo adsy czy np link do yt na stronie. Może teraz g dorzucą go nawet defaulyowo w chrome. To identyfikacja użytkownika