Wpis z mikrobloga

@pokemonowa: U mnie bez zmian z powodu nietoperza, cały czas do pracy. Kurdę już dzisiaj szedłbym na emeryturę ale mnie nie stać :P
@MilionoweMultikonto: pewnie bait ale serio niektórym się wydaje że zrobić hajs jest łatwo :P Bariera 3k-3.5k dla większości Polaków jest nie do przeskoczenia w miastach ciut więcej a czy za tyle można odłożyć i żyć jak się chce ;p? Wątpie :P
Czekam na automatyzacje/robotyzacje każdej gałęzi gospodarki,
@MilionoweMultikonto: np gdzie ? Wszystko albo prawie wszystko da się prędzej czy później zrobotyzować/zautomatyzować.
Jedyny problem jaki widzę to turystyka - no bo co nagle wszyscy w fajnych miejsach mają oddać domy w których będą robo pokojówki ? bo nie oszukujmy się po płacy podstawowej spora częśc osób zacznie podróżować a hotele/domkki nie są z gumy xD
Czy może ludzie świadczący takie usługi będą dostawali dodatkowy hajs ?
@Niebadzlosiem: skumaj tylko jedną rzecz, dzisiaj proletaryat ma prawo do emerytur i zasiłków tylko dlatego że jest potrzebny do pracy na rzecz oligarchów. Gdy wszystko włącznie z wojskiem zostanie zrobotyzowane w 100% to się skończy i wyrobnicy pójdą do utylizacji, np jakiś wirus i cyk, nie będzie biedoty wyciągającej łapy po chleb.

Oprócz oligarchów pozostaną tylko ci których nie da się zrobotyzować, prostytutki, trenerzy personalni, artyści, filozofowie, którzy będą musieli pracować
Jedyny problem jaki widzę to turystyka - no bo co nagle wszyscy w fajnych miejsach mają oddać domy w których będą robo pokojówki ?


@Niebadzlosiem: a o nacjonalizacji nie słyszałeś? Będzie zrealizowana pod przykrywką wprowadzenia dochodu podstawowego, no bo przecież jak wszyscy mają mieć po równo to posiadacze ziemscy nie mogą nikogo wyzyskiwać czynszami. I cyk władza/oligarchowie przejmują wszystkie fajne nieruchomości i wyciągają z ludzi resztki oszczednosci.
@Niebadzlosiem: nigdy nie byłem w Rosji ani nie interesuję się cyberpunkiem

Nie używaj argumentów ad personam jezeli chcesz z kimś rozmawiać z szacunkiem.

Tak, kolonizację będą:
Najpierw wysyła się roboty które przygotowują infrastrukturę, następnie wysyła się mniej wartych ludzi (człowiek to defacto bardzo uniwersalny robót) którzy mają przygotować i przetestować warunki do życia dla bogaczy,a następnie umrzeć robiąc za naturalny nawóz. Dopiero wtedy na miejsce udają się ludzie o wyższej wartości.