Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy warto przechodzić z platformy opartej na procku i5 4670k, 4 rdzenie, 4.2GHz, 16GB DDR3 i SSD SATA jeśli głównie programuje i czasem odpalę jakieś VMki w VirtualBoxie? XD Generalnie komputer do nauki i pracy.

Kupić sobie jakąś kartę graficzną typu GTX 1650 SUPER bo póki co mam integre, a chciałbym połączyć dodatkowe monitory czy polecacie coś innego? Nawet od czasu do czasu mogę zapykać w grę, ale niskie detale mi wystarczą.

Ogólnie stać mnie na jakiegoś super kompa takiego co miałby 3900x, 12 rdzeni, 64GB i dysk SSD M.2 ale nie wiem czy jest sens jeśli nie widzę zbytnio by obecny komputer był za wolny lub nie wiem co musiałbym robić przy kompie by ta zmiana się mi opłacała. Czy przechodząc z obecnego setupu na ryzena 3900x i dysk SSD M.2 odczuje jakąś ogromną zmianę?

#informatyka #programowanie #kiciochpyta #pcmasterrace #skladamkomputer #pytanie
  • 6
@CastleBuilder: skoro nie widzisz zeby obecny komp byl za wolny, to po co rozwazasz zmiane? Co myslisz ze mozesz zyskac? Budujesz jakies duze paczki, czy cos ze moglbyś zyskać dużo czasu dzieku lepszemu sprzętowi? Co do karty graficznej, to weź po prostu najtańszą, która ma tyle wyjsc ile potrzebujesz i zapewni odpowiednia ilość FPS na niskich detalach w grze w ktora chcesz zagrac.
@CastleBuilder: jak nie ma potrzeby, to nie zmieniaj. Ja poczekam z moim i5 6600k aż wyjdą ryzeny 4xxx albo 5xxxx. No i czekam na gry które rzeczywiście będą ograniczane przez procesor. W nowszysch produkcjach coraz częściej widać, że brakuje rdzeni. Zdarza się że i5 to spory bottleneck, ale do grania na średnich detalach w 40-60 fps na jakiś czas powinno wystarczyć.