Wpis z mikrobloga

#motocykle Pierwsza jazda za mną, nigdy nie siedziałem na motocyklu wiec instruktor dał mi jakaś yamahe 125 i kurczę jak widzę te #!$%@? to mam wrażenie ze one są głośne i nie jadą a odczucia z jazdy są kompletnie inne jak dla laika :D Zrywne zwinne i przyjemnie się prowadzi. Za tydzień pewnie będę już jeździł na xj6 to dopiero musi być potwór. Z manewrami większych problemow nie miałem, myślałem ze będzie zdecydowanie gorzej tylko muszę się skupiać na skrzyni biegów póki co to jakaś abstrakcja xd, zmiana w górę spoko ale nad redukcja muszę popracować. To tyle z wrażeń osoby która nigdy nie siedziała na motocyklu
No i kask chyba trochę za mały kupiłem bo mnie góra głowy zaczęła bolec po godzinie :/ mam nadzieje ze się ułoży
  • 12
@adiosk: mnie też góra głowy po dluzszej jeździe zaczyna tak dziwnie boleć, bardziej pieczenie niż ból, a kask już trochę kilometrów ma, za mały nie jest bo większy już mi latał także nie wiem od czego to
@adiosk: kask się ułoży do baniaka, chyba że dużo za mały. Przy redukcji pamiętaj o przegazówce/międzygazie, jak zwał tak zwał, wtedy idzie plynniej. Na początku pewnie nie będzie ci wychodziło ale warto się uczyć od samego początku żeby weszło w nawyk.
No i kask chyba trochę za mały kupiłem bo mnie góra głowy zaczęła bolec po godzinie :/ mam nadzieje ze się ułoży


@adiosk: Zmartwię Cię, nie ułoży ;). Wygniata się co najwyżej wyściółka wewnętrzna, na górze kasku, czyli powyżej linii oczu, praktycznie nie bardzo ma się już co ugniatać ;). Tak naprawdę, jedyne co może się w kasku ułożyć, to poduszki policzkowe, stąd wrażenie i ogólna opinia, że kaski się "układają".
@Glenroy: No u mnie hjc kompletnie nie pasował i w sumie z tego co mierzyłem w sklepie to airoh najlepiej leżał, dzisiaj tez biomet niekorzystny wiec może tez dlatego, głowa nieprzyzwyczajona do dodatkowego obciążenia prawie 1,5kg.
@Losowylogin1234: No wyobrażam sobie haha na co dzień poruszam się osobówka 225km a i tak motorynka wywarła na mnie pozytywne wrażenie i uśmiech na twarzy :D
@Sackaf: Mi tez większy latał już, ale co marka to inny kształt wewnątrz i tak jak pisałem np hjc kompletnie mi nie pasował czułem ucisk w 2 punktach na głowie od razu po założeniu a co dopiero dłużej go ponosić
@Kion: ja ogólnie jeżdżę w orzeszku a ten kask mam tylko na jakieś specjalne okazje bądź wyjazdy dłuższe więc jakoś mocno mi nie przeszkadza.
Hejt za jazdę w orzeszku i że jestem zdzierakiem poniżej proszę.
@Glenroy: może po prostu głową się przyzwyczaja. Jak pierwszy raz założyłem kask i zdjalem po pół godziny to mnie głowa bolała, potem już spoko. Szczególnie okolice skroni