Wpis z mikrobloga

@bibsz: w tym rowerze co ze zdjęcia, chwilowo używam joytecha kupionego w Boliwii (z kulkami). Będę się zastanawiał nad wyborem przy następnej wyprawie, chwilowo koronawirus nieco skomplikował mój kalendarz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bibsz: Novatec wyprodukował jedną piastę o konstrukcji poprawnej, model nazywa się D542SB. Jeśli nie spieprzyli czegoś dodatkowo, to powinno to dawać radę.
Kulki shimanowskie nie są takie złe, jeśli nie potrzebujesz przelotowej osi. Tylko trzeba dokładnie patrzeć na model, niektóre nie grzeszyły trwałością bębenka. W konstrukcji shimano, nawet z uwalonym bębenkiem, nie rozpieprzy on reszty elementów (osi i łożysk)
@globalbus:
ja od zawsze jeżdżę na kulkach i w sumie to nie mam jakiś zastrzeżeń. No po za tym warto tam czasem zajrzeć do środka i przesmarować i może to być traktowane jako pewna niedogodność/wada ale żyć sie z tym da.
W klamotach mam jakieś zapasowe bębenki bo zdarzyło mi sie ze padły (sprzęgło) ale to raczej po takim czasie i przebiegu że nie mam pretensji. Z reszta być może pomogło