Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki. Zamówiłem na aliexpress kamerke do samochodu, zapłaciłem za nią 361zł z kuponami. Bez kuponu jej wartość wyświetla się jako 401zł. Dostałem właśnie pismo z urzędu celnego o dostarczenie dokumentów. Kupując ją miałem jeszcze w koszyku kartę pamięci od innego sprzedawcy, przez co w potwierdzeniu płatności widnieje wartość 386zł. Natomiast chińczyk na paczce wpisał wartość 33$ czyli coś ponad 180zł. Trochę to skomplikowane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak radzicie z tego wyjść obronną ręką i z jak najmniejszą ceną?
#aliexpress #vat #clo #alipaczka #chiny #przesylkazagranice
  • 17
no to też miej na potwierdzeniu 33$ ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Gon70:

no fajnie, czyli podlozyc sie pod przepisy falszerstwa (tak, to bedzie falszerstwo) i jeszcze pod kilka innych, zeby zaoszczedzic kilka zeta? :D


Jak radzicie z tego wyjść obronną ręką i z jak najmniejszą ceną?


@lysykindeb4l:

normalnie, wysylasz zgodnie z prawda potwierdzenie przelewu i potwierdzenie z aukji, zaplacisz pare zeta wiecej, ale nikt nie bedzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lysykindeb4l: Ja wysyłam im potwierdzenie płatności z odpaloną zakładką finanse na Ali. Tam zawsze jest wartość kuponu jaki został wykorzystany oraz kwota jaką została obciążona moja karta. W zawiadomieniu w tabelce wartość towaru wpisuje tą kwotę. Naliczają tyle ile powinni. Nigdy nie płacę oni grosza więcej tym złodziejom z nowogrodzkiej.
@rezonansowy: najlepsze jest to, że nie dostałem żadnej tabelki. Wysłali mi tylko zdjęcie paczki od góry ze wszystkimi danymi oraz kartkę jak mam postępować. Z tego wynika, że mam chyba podesłać tylko dowod zakupu i potwierdzenie oraz informację co to jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lysykindeb4l: wiele razy miałem dokładnie taką samą sytuację. Po prostu wysyłałem potwierdzenie płatności z wersji przeglądarkowe aliexpress zakładka detale i finanse. Robię pdf całej strony. Tam jest wszystko, począwszy od numeru przesyłki, aż po kwotę jaką została obciążona moja karta.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lysykindeb4l: widać się nieźle lenią w twoim urzędzie celno-pocztowym. Do mnie zawsze wysyłają list z przygotowanym miejscem do wypełniania. Podaje dane, co jest w przesyłce, kwota zamówienia potem skanuje, załączam do tego screena z Ali i wysyłam.
@rezonansowy: wiem ze dawno temu bylo... mam prosbe.

kupilem na ali kilka przedmiotow u roznych dostawcow ale zaplacilem tylko raz sume calego koszyka. Teraz na jedna z przesylek przyszlo mi powiadomienie cło. Mam wyslac Print screeny. Wysylasz w takiej sytuacji 2 printy? Tzn 1 z akucja a drugi z platnoscia? Czy tylko 1 z aliexpress na ktorym wszystko widac tzn platnosc i zamowienie? I traktujesz ze to jedt calość. Prosze podpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tandeta: ja wysłałem print screen z zakładki finanse (wersja przeglądarkowa aliexpress), tam są dokładne dane zamówienia, numer przesyłki oraz jest wartość jaką została obciążona twoja karta. U mnie poszło bez problemowo.