Wpis z mikrobloga

jak to jest z gwarancją kupując na oficjalnej stronie? w razie czego trzeba wysyłać za granicę na swój koszt czy można realizować gdzieś w PL?

Hero7 Black jest za 250 euro z kartą 64GB, opłaca się czy czekać na jakaś promkę na Hero8?
#gopro
  • 13
@looolbeka: wadliwą kamerę wysyła się bez problemu na ich koszt po uprzednim kontakcie z supportem. Według zapisów na stronie, masz dwa lata gwarancji na sprzęt zgodnie z przepisami unijnymi.

Deal dobry, choć jeszcze w grudniu tyle dało się zapłacić za ósemkę. Jednak kiedyś to kiedyś, a teraz to teraz. Jeżeli nie potrzebujesz tych dodatkowych bajerów, funkcji, które ma następca to kupuj. Siódemka to udany model (poza zawieszkami, hehe) ( ͡°
@Mortemek: ale pewnie czeka się trochę dłużej niż kupując w sklepie stacjonarnym w PL

szczerze mówiąc dla mnie to 8 ma parę minusów w stosunku do 7: niewymienne szkło obiektywu, wbudowane mocowanie, które się podobno chwieje i nie sprawia wrażenia dobrej jakości

no ale bebechy i stabilizacja lepsza w 8
@looolbeka: akurat bebechy są niemal identyczne i pod względem funkcji to ósemka jest bardziej aktualizacją firmware siódemki. Ten sam procesor, ta sama matryca...

Mocowanie u mnie się nie chwieje, wystarczy dobrze dokręcić. Faktem jest jednak, że nie sprawia ono wrażenia solidnego.

Usunięcie wymiennego szkła jest straszną padaką z ich strony.

W kwestii gwarancji to bardziej ufałbym GoPro niż polskim sieciówkom :D
@Mortemek: no tak, ale finalnie obraz lepszy, a o to chodzi

naczytałem się właśnie z tymi ścinkami 7, ale o 8 też, a znam parę osób co nie miała z tym problemu albo max 1-2 na miesiąc
@looolbeka: u każdego to inaczej wygląda. Niby najlepszym sposobem jest zastosowanie szybkiej karty pamięci oraz sformatowanie jej w kamerze. U mnie ósemka się nie zawiesza.

Denerwuje mnie jednak wrażliwość kamery na zimno - wystarczy chwilę pojeździć z zamocowaną na kasku narciarskim i GoPro nie wstanie. Potrafiła się też wyłączyć dwie minuty po rozpoczęciu nagrywania. Po podłączeniu do ładowania bateria ma nagle 50%.
Wiem, że w niskich temperaturach wydajność akumulatorów spada, ale
@Mortemek: ale czy to nie kwalifikuje kamerki do wymiany? skoro komuś tam działa bez zarzutu

no raczej lipa

ja się rozglądałem za czymś innym, ale od stabilizacji 7 to gopro odjechało mocno od konkurencji, jeszcze przed tym modelem spokojnie można było wybrać coś porównywalnego i z reguły też tańszego
@looolbeka: chodzi Ci o wyłączanie na zimnie? U innych też występuje ten problem, wystarczy wejść w sezonie zimowym na ich community. Niemniej, jeżeli do następnego sezonu nie wydadzą żadnej łatki oprogramowania, to wyślę ją na gwarancję jak już się najeżdżę.

W kwestii zawieszania to ludzie wymieniają je i jest to samo. Podobno od któregoś firmware częstotliwość "zawiesin" zmniejszyła się.

Stabilizacja jest mega, zrobiła na mnie niemałe wrażenie i to jest jej
@Mortemek: o zacinanie się, ale z tym działaniem na zimnie to też ewidentna wada wg mnie

no niestety, widziałem nagranie z kierownicy roweru, to nawet w dzień był zauważalny spadek jakości nagrania przez działanie stabilizacji

Sony próbuje gonić, ale nie pasuje mi kształt ich kamer, a cenowo to już w ogóle odjeżdżają :)
@looolbeka: @Mortemek: Podepnę się pod rozmowę bo też właśnie zastanawiam się czy 7 czy 8. Jako, że będzie to moje pierwsze GP to wolałbym dopłacić i wziąć jednak 8mke ale z drugiej strony 7mka teraz w bardzo dobrej cenie. Zastanawia mnie jednak koszt "dodatków" tj. pewnie dwie dodatkowe baterie, jakiś uchwyt, karty i tak dalej pewnie wyjdzie coś koło 2k+ za "całość"
@Kermii: @looolbeka: baterie oraz ładowarkę kupiłbym oryginalne, na tym się raczej nie powinno oszczędzać. Reszta akcesoriów może być z Ali. Jakieś mounty chyba mają nawet taką samą jakość plastiku. Warto kupić sobie linki trzymające kamerę w razie oderwania uchwytu.

Pamiętajcie, że ze strony GoPro akumulatory można zakupić jedynie razem z kamerą. Osobno dokupić nie ma możliwości, gdyż nie wysyłają ze względu na jakieś przepisy.