Wpis z mikrobloga

Chciałem się zapytać jak Wasze #dzieci uczą się w szkole wymowy angielskiego. Moje dziecko w drugiej klasie uczy się angielskiego bez poprawnej wymowy. Czyli mając słowo "głowa" wymawiają ją "head", zamiast "hed".I tak z każdym słowem czy wyrażeniem. Uczą się tylko poprawnej pisowni, bez poprawnej wymowy. W sumie to w ogóle się nie uczą wymowy. Czy to odpowiedni sposób na naukę, gdzie większość osób ma problem właśnie z rozumieniem ze słuchu jak i wymową? Chętnie przeczytam również jakiś ciekawy artykuł na ten temat. Jak ktoś kojarzy, proszę o linka.

#angielski #kiciochpyta #szkola
  • 4
@Kryptowalutowo: Tak z logicznego punktu widzenia to słabo uczyć się błędnie, a potem uczyć poprawnej wymowy. Może nauczyciel z dupy :P Ja pamiętam, że miałam tak w swojej podstawówce (a to było ponad 20 lat temu) i moja mama, która trochę angielski ogarniała zwróciła na to uwagę, okazało się że nauczycielka sama ledwo mówi po angielsku, była wcześniej nauczycielka rosyjskiego xD
@Kryptowalutowo: mojemu dziecku do szkoły jeszcze daleko, ale mam sporo młodsze kuzynki w szkole. To u nich w ogóle nauka niemieckiego (jako drugiego języka) jest totalnym nieporozumieniem, bo uczą się tylko słówek, zero gramatyki, zero jakichkolwiek zdań, rozmów - nic. Same słówka, ale czy pisownia czy wymowa to nie wiem. Przez co kuzynka w chyba w 5-6 (?? chyba coś koło tego) klasie nie potrafiła do niedawna zdania powiedzieć, nawet się