Wpis z mikrobloga

Wolicie ćwiczenia bardziej typu cardio, czyli rower, bieganie, spacery itd, czy moze bardziej siłowe, np.brzuszki, pompki?
Niektore osoby z mojego otoczenia twierdzą, że jeżeli ktoś chce schudnąć, to powiniej robić te brzuszki, przysiady, pompki itd. A mi z kolei wydaje się, że do chudnięcia bardziej powinno się celować właśnie w cardio, a tamte ćwiczenia na budowanie masy mięśniowej. Z kolei budując masę mięśniową (chyba) najlepiej jest być w miarę szczupłym. Jeśli się mylę, chętnie poczytam odpowiedzi od osób, które się na tym znają.
#sport #cwiczenia #odchudzanie
  • 9
@vomalio: No nie do końca jest to logiczne
Jak chcesz schudnąć z brzucha, nóg i innych partii, biegaj, jeździ na rowerze, itd, przy okazji jakieś tam mięśnie kształtując.
A jak chcesz stricte pod siłę i mięśmie brzucha np iść, wtedy rób brzuszki. Tak mi się bynajmmiej wydaje. Raczej mniej zrzucimy kalorii godzinę podnosząc ciężary, robiąc brzudzki, przydiady i inne, w porównaniu do godzinnego spaceru, jazdy na rowerze czy biegu. Chyba
@xWiteQx: Zależy w co celujesz ze "schudnąć". Jak chcesz po prostu zmniejszyć wagę i obwody, to możesz nic nie ćwiczyć i zrobić to samą dietą. Nie będziesz mieć jednak fajnej sylwetki. Celem nie powinno być schudnięcie, tylko rekompozycja.
Czyli, wyliczasz sobie zapotrzebowanie kaloryczne i odejmujesz z niego około 10-20%. Wchodząc na ujemny bilans kaloryczny organizm zaczyna "zjadać sam siebie", bo skądś musi te brakujące kalorie wziąć. Taki stan nazywa się katabolizmem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xWiteQx: no właśnie, tak rozwijając myśl - ćwiczenia mają tylko pogłębić już istniejący ujemny bilans, możesz nawet jeździć na łyżwach czy grać w tenisa, po prostu chodzi o to że jak dodatkowo się ruszasz /jakikolwiek ten ruch by nie był/ to przyspieszasz proces zrzucania wagi