Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Fituje taki zestaw na początek?
Akurat trafiłem na aukcje i wyrwałem za 75zł całość. Nie wiedziałem tylko co to za maszynka podczas licytacji, okazuje się że DE89L (Edwin Jagger) od razu żyletkami Derby w pudełku.
Teraz muszę zobaczyć jak się używa kremu i pędzla do golenia xD
#golenie #niebieskiepaski
Volan - Fituje taki zestaw na początek? 
Akurat trafiłem na aukcje i wyrwałem za 75zł...

źródło: comment_1590750879a0Nnh6HVcHFSL8JYS9tKum.jpg

Pobierz
  • 22
@Volan: dobry zestaw, szczególnie za taką cenę, choć żyletki mają raczej nienajlepsze opinie. Nie widzę czy to pędzel ze szczeciny czy syntetyk, jeśli szczecina to pamiętaj żeby go namoczyć przed goleniem w ciepłej wodzie, tak z 10 minut
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ranunculus: kurde to chyba naturalne włosy, myślałem że takie golenie będzie trochę łatwiejsze xD
A co do żyletek to mam lepsze, Astra
@Volan: spokojnie, to nic trudnego. Namaczasz pędzel, wyciskasz, potem jak chcesz wyrabiać pianę na twarzy to albo nabierasz krem na pędzel albo wcierasz w skórę i masujesz twarz pędzlem aż się wyrobi piana. Jak wychodzi za gęsta to dodajesz trochę wody, jak wychodzi za rzadka to trochę gorzej, ale wystarczy dodać trochę kremu lub trochę dłużej popracować pędzlem i też będzie ok
@Volan: wg mnie nie trzeba, są sposoby jak moczenie pędzla w wodzie z szamponem lub w lodówce przez kilkanaście godzin i niby dzięki temu włosie powinno szybciej zmięknąć, ale mi się nigdy nie chciało w takie coś bawić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Volan: żyletki to akurat nie taka prosta sprawa. Na pewnym forum wszyscy zachwycali się żyletkami z Rossmana ale były okropne dla mnie. Lubiłem za to astry.

Jakbyś szukał nowego mydła to polecam Proraso. Bardzo przyjemny jest mentol (zielone opakowanie).
No i Lider ma spoko krem, tylko zapach już nie jest dla każdego.
@Volan: Pianka to suche-coś w puszce. Zawsze miałem podrażnienia. Tylko mydło do golenia lub krem i obowiązkowo do nich pędzel. Polski krem Lider/Wars za 2zł z hakiem bije wszystkie pianki czy żele po 15zł. Mydełko czy krem sam wyrabiasz ze świeżą pachnącą pianą. Ciężko mi powiedzieć na ile ten większy tygielek proraso starcza bo używam mydeł na zmianę (gole się codziennie) ale zaryzykował bym, że 2 miesiące to minimum.

Minusem tradycyjnego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Volan: Trochę już minęło ale jeszcze dorzucę coś od siebie odnośnie tego na jak długo starcza mydło
Ja używam białego proraso, kupiłem pod koniec lutego i mam jeszcze niecałą połowę, golę się co drugi dzień, czasami codziennie więc ogólnie na dość długo to starcza
Jeśli chodzi o żyletki to astry zielone, tych używam najczęściej, Wilkinson też spoko ale jakoś częściej się nimi zacinałem