Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki jak to jest z wynajęciem mieszkania w #niemcy? Czytałam że żeby wynająć to trzeba mieć przepracowany jakiś okres i udowodnić wyciągiem z konta bankowego. W austrii czy szwajcarii jest podobnie? Chcę się przenieść z polski i znaleźć jakąś pracę na produkcji. Mój poziom niemieckiego to b1, angielskiego c1.
#niemcy #szwajcaria #pracbaza #austria #wynajem #nieruchomosci

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ed14af80054036b426bca12
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 17
@AnonimoweMirkoWyznania: żeby landlord chciał z Tobą wogóle rozmawiać, to musisz mieć SCHUFA-BonitätsCheck, jest to taki credit score - odpowiednik naszego BIK-u.

O dokument możesz postarać się on-line (np. poprzez stronę https://www.meineschufa.de/index.php?site=30_3) płacąc za niego 30 EUR.

Jeśli Schufa nie zindetyfikuje Twoich danych - co jest prawdopodobne, to będziesz musiał się z nimi skontaktować by np. dostarczyć im dodatkowe informacje o Tobie.

Pamiętaj, że ten dokument jest wydawany na okres standardowo 2
@AnonimoweMirkoWyznania nie wiem jak wygląda w całych Niemczech, ale w Nadrenii Północnej tak do 30km od granicy holenderskiej warunkiem jest praktycznie tylko kaucja (3xczynsz). Bo zdecydowania większość Polaków mieszkająca w de pracuje w nl, a mało co Niemców obchodzą jakieś papiery w innym języku. Masz kasę, to wynajmujesz. A mieszkań jest pełno. Sprawdź na ebay kleinanzeigen
szwajcarii


@AnonimoweMirkoWyznania: żeby wynająć mieszkanie w Szwajcarii potrzebujesz meldunku, żeby dostać meldunek potrzebujesz adresu, żeby mieć adres potrzebujesz mieszkania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak wyjść z tego paragrafu 22? Szukasz tymczasowego lokum: hotel/motel/pokój do wynajęcia/u znajomego, ważne żebyś miał adres. Załatwiasz sobie pracę, idziesz do urzędu miasta/gminy, gdzie dostajesz meldunek i prawo pobytu. Bierzesz jeszcze wyciąg ze szwajcarskiego BIKu i możesz zacząć szukać mieszkania. Na jedno ogłoszenie
WolnaBabcia: @mookie: Co za #!$%@?.
@AnonimoweMirkoWyznania: w #niemcy szukasz ogłoszenia, podpisujesz umowę, płacisz hajs i możesz iść się zameldować. Jak właściciel będzie miał wąty, idziesz do następnego. Dzięki polityce ośmieszania Polski prowadzonej przez nasze "ukochane" poprzednie rządy możesz mieć pod górkę za to, że jesteś Polakiem. Szczególnie ostatnio pis taki cyrk odwala, że Niemcy patrzą na Polaków jak na karaluchy. Ale za którymś razem powinno się udać.

Zaakceptował: marcel_pijak