Wpis z mikrobloga

Cześć! Mam pytanie dotyczące #programowanie. Jestem na etapie tworzenia briefu i wstępnej estymacji kosztów związanej z dość złożonym serwisem internetowym. Jak trudne jest zaimplementowanie możliwości konsultacji online tj nie zwykły chat tekstowy, a pełnoprawna rozmowa z kamerką na live? Oczywiście ma to działać dobrze, czy są tego typu aplikacje które to umożliwiają? Jak to wyglada od strony technicznej i jak kosztowna może być taka opcja? Z góry dzięki! #programista #kiciochpyta #stronywww
  • 7
@franek13: nie zrobisz samodzielnie video rozmowy online, chyba ze chcesz jakieś gówno, gdzie na webrtc bedzie zestawiało połaczenie 1:1 (ale to i tak ci sie nie uda, by działało np. dla klientów w bankach itd., do tego bedziesz musiał obsłuzyc kolejke, oraz zrobic panel dla strony supportowej), w innym przypadku więcej wydasz na ngx niż weźmiesz za projekt :). A o wideokonferencjach trochę wiem bo pracuje i tworzę najwieksza polska platforme
@pkub: Livechat to pikuś, wiem. Tutaj jest kwestia konsultacji online za pomocą wideorozmowy w branży w której jeszcze nikt tego nie oferuje. Dlatego kminie jak to zrobić i do kogo się zwrócić, bo jak każdy pisze - stworzenie tego od zera to dramat pod każdym względem.