Wpis z mikrobloga

Jak zrobić sensowną trasę na endomondo, żeby nią podążać?
Mam zagwozdkę. Uwielbiam nowego toola #strava premium do tworzenia tras na podstawie heatmapy itp. Problem w tym, że samo jeżdżenie ze stravą jest trochę gorsze - bardzo męczy mnie to, że nie mogę ustawić wspólnego podglądu dla mapy i podstawowych danych (czas, odległość, tempo). W stravie zaraz po treningu nawet na premium jest znacznie biedniejszy podgląd prędkości na odcinkach, przewyższeń, mam tam dużo mniej znajomych itp.
Mój pomysł był taki, żeby jechać trasę z #endomondo a potem zassać sobie najwyżej na koniec rezultat do Stravy. Problem jest w tym, że do endomondo nie mogę normalnie wgrać pliku gpx albo tcx, żeby stworzyć z niego trasę, którą będę mógł podążać. Jedyna opcja jaką widzę to zrobienie trasy w normalnym treningu i potem wgranie treningu jako trasę.

1) Jest jakaś szansa zrobić fake-trening z czystej trasy gpx ze stravy, żebym mógł sobie to usunąć z endomondo, ale żeby trasa została, żebym mógł nią podążać?
2) Może jednak strava jakoś ma ten magiczny widok łączony dla trasy i danych?
3) Może jakoś da się wrzucić do czysty gpx do endomondo, żeby potem móc zrobić z niego "trasę"? Próbowałem dodać trening mając wyciągnięty gpx i tcx gołej trasy ze stravy, ale go nie widzi

#rower #tracking #sport
Pobierz
źródło: comment_1590924187VDtAu0NgmvAfjuKSDHDL6t.jpg
  • 6
Mi zależy na tym, żeby zrobioną w stravie trasę gpx móc wrzucić, żeby była też trasą w endomondo. (trasa nie równa się trening) chodzi o gołą trasę z kreatora stravy.
Na razie próbuję jeszcze napisać jakiś mały programik, który doda timestampy do pliku gpx. Zauważyłem, że to jedyna różnica pomiędzy trasą a treningiem. I takie coś z timestampami już powinno się dać dodać do endomondo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BorowikSzlachetny: chyba wyjściem dla Ciebie jest trzecia aplikacja, jak locus, gdzie możesz wrzucić gpxa ze stravy, a potem eksportować zapis do stravy (nie wiem czy do endo też automatycznie eksportuje)
Rozwiązanie:
1. Stwórz trasę w Stravie i eksportuj do pliku TCX
2. Otwórz plik TCX w notatniku i podmień znaczniki na początku i na końcu:
xml version="1.0" encoding="UTF-8"?

2020-05-09T09:19:59Z

4855.0
19208.662033081055
905
Active
Manual



.... / Tu zostawiamy wszystkie / ...





3. Na stronie Endomondo dodaj trening z pliku, po załadowaniu przejdź do tego treningu (data 9 maj) i klikasz przy mapce "Utwórz trasę"
4. Z powodu nagłówków będzie podana błędna długość