Wpis z mikrobloga

@tenex: Korelacja to nie przyczynowość, a sukces cywilizacyjny zależy od znacznie szerszej gamy czynników, głównie tych środowiskowych. Jakby to właśnie IQ było głównym powodem rozwoju danych społeczności, to, jeśli wierzyć statystykom, od jakichś kilkunastu wieków pewnie mówilibyśmy po chińsku, a może w ogóle by nas tutaj nie było, bo nigdy nie wygralibyśmy wojny o wpływy z Neandertalczykmi.
I jeszcze można by też pewnie zadać pytanie, co było pierwsze, jajko czy kura?
wyplusowac to w gorące by neuropa zobaczyła


@ChronicznyPrzegryw: no bo ci czarni nawet jak są bogaci, to nie są akceptowani przez społeczność, w której żyją i przez rasizm zabiją elo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a azjatów każdy kocha, bo są jak słodcy jak misie panda, bo też z azji, więc po co mieliby zabijać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@OddajButa123: a tabelka pokazuje ofiary czy sprawcow? To chyba mega istotne zeby odpowiednio zobrazowac roznice. Pamietajmy ze w stanach przez bardzo dlugi czas panowal ogromny rasizm ulokowany w prawie. Dopiero po 1962 segregacja rasowa przestala byc stopniowo prawnie obowiazujaca.
IQ można ponoć w jakimś małym stopniu zwiększać poprzez naukę


@OddajButa123: Myślę, że nawet w dość sporym stopniu. W czasach kiedy studiowałem/zajmowałem się zawodowo fizyką #!$%@?łem takie testy IQ z palcem w dupie, bo mózg był przyzwyczajony do tego typu abstrakcyjnego myślenia i szukania wzorców. Teraz jebię w IT i mam z tym pewien problem, bo jednak na co dzień mózg robi inne rzeczy i musi się przestawić
@OddajButa123 biali przeżyli swoją kulturę dzikiego zachodu. Dlaczego czarnym odbierasz prawo do takiego samego małpowania co biali przed uformowaniem rządu federalnego i konstytucji? Tam całe pokolenia należą do kultury outlaw.
@fordern: No przecież to jest jasne, że na 100 000. Kwestia tu jest tego, że wśród białych i Azjatów jest większa szansa na popełnienie morderstwa przy wyższych zarobkach (to, że ludzi zarabiających 25000+ jest dziesięć czy dwadzieścia razy więcej niż 40000+ to zupełnie inna sprawa).
@fordern: Czego nie rozumiesz? Jakbyś miał 200 000 ludzi z 25000+ to masz 5 zabójstw, a jakbyś miał 100 000 ludzi z 40000+ to masz 3.2 zabójstwa. W więzieniu będzie więcej ludzi z 25000+, ale większą szansę na pójście do więzienia ma osoba z 40000+ (0,0025% vs 0,0032%).