Wpis z mikrobloga

@jankowski90: Nie ja pisałem ten artykuł. Także pretensje kieruj do autora.
Poza tym warzywa kupuje się niemal codziennie a kupno mieszkania czy samochodu zdarza się o wiele rzadziej, niektórym w naszym kraju nie jest to dane wcale. Szczególnie jeśli mówimy o rynku pierwotnym.
: Czy dealerzy samochodowi przestali naganiać Polaków na kupno aut? A babcia z warzywniaka przestała naganiać na kupno warzyw?


@jankowski90: Artykuły w mediach raczej nie wpłyną na kupno większej ilości marchewki, a na kupno większej ilości mieszkań i inne zakupy inwestycyjne już tak.
@Sarok: obserwuję rynek wtórny mieszkań 100m2+ w jednym z największych miast w PL. Póki co, od początku marca, kiedy spisałem (i zacząłem śledzić) ceny 20-30+ interesujących mnie nieruchomości w raptem jednej widziałem obniżkę ceny ofertowej o ok 7% (nastąpiła w ostatnim tygodniu maja). Pozostałe bez zmian. Ale nie 'testowałem' jeszcze widełek negocjacyjnych poszczególnych ofert.
@Sarok: Nic na razie nie pęka, poza dużą korektą najmu w niższym segmencie. Zainteresowanie nieruchomościami w zasadzie wróciło do poziomu sprzed pandemii, choć można zauważyć przeniesienie zainteresowania w kierunku domów, gruntów i rynku wtórnego
Zainteresowanie nieruchomościami w zasadzie wróciło do poziomu sprzed pandemii


@drhab: Spadek wniosków o kredyt hipoteczny o prawie 35% ciężko nazwać powrotem zainteresowania.

Z informacji Biura Informacji Kredytowej wynika, że o kredyt hipoteczny w kwietniu zawnioskowało w sumie około 28 tys. osób. W porównaniu z kwietniem 2019 r., kiedy było ich 42,5 tys., jest to spadek aż o 34,6 proc. To piąty najgorszy wynik od stycznia 2007 r.


Czy może masz jakieś
Jeśli ktoś decyduje się na zakup mieszkania za kilkaset kafli, mimo że go nie potrzebuje, na podstawie artykułów w mediach, to sam jest sobie winny.


@jankowski90: Bardziej powiedziałbym, że winna edukacja ekonomiczna, której nie ma w naszych szkołach ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Co kilka lat pojawiają się "super inwestycje, na których można tylko zyskać" i przez niski poziom edukacji ekonomicznej wchodzą jak w masło :) Z tych,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Zainteresowanie nieruchomościami w zasadzie wróciło do poziomu sprzed pandemii


@drhab: Spadek wniosków o kredyt hipoteczny o prawie 35% ciężko nazwać powrotem zainteresowania.


Z informacji Biura Informacji Kredytowej wynika, że o kredyt hipoteczny w kwietniu zawnioskowało w sumie około 28 tys. osób. W porównaniu z kwietniem 2019 r., kiedy było ich 42,5 tys., jest to spadek aż o 34,6 proc. To piąty najgorszy wynik od stycznia 2007 r.


Czy może masz jakieś