Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 174
Jesteś czarnoskórym dzieciakiem wychowującym się z matką i licznym rodzeństwem w jednym kamperze. Na osiedlu ciężka patola, gangi, dilerzy itd.
W amerykańskim systemie oświaty nie masz szans na wykształcenie bez pieniędzy. Zresztą musisz iść do pracy by wspomóc rodzine. Nie stać cię na ubezpieczenie zdrowotne, więc pierwsze co mówisz po potrąceniu przez samochód to "nie wzywajcie karetki, rozchodzę' .

A potem wchodzisz na wykop i czytasz, że gdybyś chciał to mógłbyś osiągnąć sukces i w ogóle american dream.

#usa #neuropa #bekazprawakow #socjalizm #antykapitalizm
Partyzant91 - Jesteś czarnoskórym dzieciakiem wychowującym się z matką i licznym rodz...

źródło: comment_15910406126ewH7wJRzSE3sbyUHPJjFB.jpg

Pobierz
  • 53
@Partyzant91: jak to się ma do specjalnego traktowania mniejszosci w szkołach i dodatkowych punktów na egzaminach za bycie czarnym chcącym kontynuować naukę? A no i wbrew obiegowej opinii w US też sa publiczne szkoly wyzsze

Jak chcesz studiować będąc ze wsi to też masz #!$%@?, rodzice musza sprzedac działki, auta zeby dac cos na poczatek a dzieciak musi #!$%@? na etacie + zaoczne albo wywalczyć stypendium.
@Partyzant91: https://www.youtube.com/watch?v=xQ7ivvcBCns

Masz, akurat od strony zawodowej oglądam webba, pooglądaj sobie.
Jeśli nie znasz angielskiego, to wychowywał się wśród gangów a jego brat był w więzieniu za napad z bronią mając 16 lat.
Jakimś cudem został tym chirurgiem ortopedą, pomimo ewidentnie niekorzystnych warunków.

Oczywiście ten doktor to ewenement. Natomiast to co bardzo podkreśla w swoich filmikach to to, że na wszystko zapracował sam. Swoją ciężką pracą. Zapierdzielał w armii, bo to
@Partyzant91: ja uwielbiam, gdy ktoś uznaje USA za krainę mlekiem i miodem płynącą. Jeśli masz farta, to jasne będziesz sobie żył dostatnie, ale jakakolwiek przewlekła choroba = praktycznie wyrok śmierci.

Właśnie m.in prywatna służba zdrowia była dla mnie punktem zwrotnym, który sprawił, że wyrosłem z wolnorynkowca i uwolnionego kapitalizm bez jakichkolwiek regulacji. Taka osobista dygresja.
@alteron: co nie zmienia faktu, że w 2016 trzeba było wydać około 500$ miesięcznie na samą insulinę. Teraz sobie wyobraź, że jesteś na emeryturze i musisz do tego regularnie odwiedzać lekarza. Nieciekawa perspektywa.