Wpis z mikrobloga

jeśli za wolnościowego uznajesz kandydata który chciałby:

-zakazać gender i lgbt (cokolwiek w praktyce by to oznaczało)

-zakazać zagranicznego finansowania organizacji pozarządowych

-zakazać aborcji

-oprzeć prawo kraju na dekalogu i ścigać ludzi za bluźnierstwo (co oczywiście odnosiłoby się do tylko jednej religii)

-i wiele więcej, ale tyle wystarczy każdemu logicznie myślącemu człowiekowi

to merytoryczna dyskusja z tobą przypomina tłumaczenie kostce masła mechaniki kwantowej


@Sevoy: Dokładnie tak, to jest wolnościowy kandydat, naprawdę
  • Odpowiedz
@Jah00: No to od początku.
Z podatków płaconych przez ogół społeczeństwa finansowany jest Kościół. Są to wydatki rzędu 1.8 mld zł rocznie link. Od razu wspomnijmy przy tym, że

godzą w moją wolność kiedy są wprowadzane do państwowych szkół i instytucji

Brzmi zupełnie jak katecheza, prawda?
Finansowanie zajęć dla dzieci mających na celu mówienie o tym, że inna orientacja to nic złego jest potrzebne. Dzieci w podstawówkach wyzywają się używając
  • Odpowiedz
@Sevoy: Podając rzekomy cytat z programu Bosaka wrzuciłeś już na początek fałszywą opinię z lewicowej strony m. in. o rzekomym zakazie rozwodów xDDD Także lepiej zweryfikuj źródła zanim zaczniesz się rozpisywać, bo twój wywód traci sens.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wojtas_mks: odniesiesz się do czegoś oprócz zakazu rozwodów? Komentarz zawiera znacznie, znacznie więcej treści. Liczyłem na jakieś poważniejsze pokazy intelektualnych fikołków ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sevoy: Serio szkoda dyskutować z socjalistycznym debilem, który ignoruje to co napisałem wcześniej i uważa, że finansowanie gender jest potrzebne, wolnościowe i ok, a finansowanie Kościoła to zamordyzm i krzywda. To jest koniec dyskusji na poziomie. Nie będę się powtarzać. W kwestii aborcji też podałem argument kończący dyskusję, do którego się nie odniosłeś. Nie wytłumaczysz nikomu, że płód mający 11 tygodni to nie człowiek, a ten co ma 12 już tak.
  • Odpowiedz
@Sevoy: To czytam kolejne kilka zdań: nikt nigdzie nie mówił o karach za cudzołóstwo i innych bzdurach o których piszesz. Bosak nie popiera programu 500+. Nie popiera 13. emerytury i już tłumaczył się z tego głosowania zaraz po nim.

Mam kontynuować?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wojtas_mks: oparcie prawa na dekalogu = prawne sankcjonowanie łamania "przepisów" dekalogu. Znasz dekalog, prawda? A inne bzdury to pewnie inne punkty dekalogu. Zabawnie, że sam nazywasz je bzdurami. W filmie o którym wspominałem jest screen z twittera, na którym Bosak pisze, że chciałby kontynuować program. Wystarczyło obejrzeć te około 3 minuty (). Poparł, ale się nie cieszył? Mówi jedno, a robi drugie, przy ciągłych oklaskach kucy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jah00: granica 12 tygodni to taka sama granica jak 18 lat dla pełnoletniości czy 15 jako wiek zgody , gdzieś trzeba ją ustalić. Państwo wyznaniowe to konsekwencja prawa opartego na dekalogu i karania za bluźnierstwo, innowierstwo lub ateizm wynikające z "nie będziesz miał bogów cudzych przede mną". Dyskutujesz z suchymi faktami i w swoim mniemaniu tę dyskusję wygrywasz. Jeśli to nie jest przykład państwa wyznaniowego, to nie wiem co nim jest.
  • Odpowiedz
oparcie prawa na dekalogu = prawne sankcjonowanie łamania "przepisów" dekalogu.


@Sevoy: Robicie coraz lepsze fikołki aby udowodnić swoją głupotę xDDD ( ͡° ͜ʖ ͡°) Prawdziwe chrześcijaństwo i katolicyzm to WOLNOŚĆ. No i w samym dekalogu nie ma nic o karach za cudzołóstwo, ale to trzeba umieć przeczytać jedno zdanie.

Jak ktoś mówi że prawo powinno być oparte na prawie rzymskim to znaczy, że postuluje walki gladiatorów w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wojtas_mks:
A co to wolność? Na przykład to, że każdy może robić co chce, dopóki nie krzywdzi innej osoby. Zgodzisz się z tą definicją?
  • Odpowiedz