Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 51
Na dobranoc zgłosiłem sobie na Straży Miejskiej jeszcze jeden wrak z osiedla Teatralnego. Teraz porozmawiałem dłużej z dyspozytorem:

1. Jeśli wrak stoi na terenie spółdzielni / wspólnoty to SM go nie odholuje. SM działa tylko na drogach miejskich / gminnych.
2. Trzeba wówczas zgłaszać taki przypadek do administracji spółdzielni. Ona podejmie próbę skontaktowania się z właścicielem. Jeśli się odnajdzie, to wcale nie ma obowiązku usunąć złomu (chyba że zagraża bezpieczeństwu, czyli ma rozbite szyby, krwawi olejem).
3. Ale ja i tak zgłaszam wszystko do SM, jeśli stoi na drodze wewnętrznej lub strefie zamieszkania ¯\_(ツ)_/¯

#osiedlowykonfident #nowahuta #krakow
DerMirker - Na dobranoc zgłosiłem sobie na Straży Miejskiej jeszcze jeden wrak z osie...

źródło: comment_1591124536qH8n5Yz1m5cexVi90OcAiJ.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DerMirker: Mirek, w punkcie nr 1 jest błąd. Nie ma znaczenia czyj jest teren, a jaka jest na nim organizacja ruchu. Między blokami na terenie spółdzielni spokojnie może być strefa zamieszkania i wtedy Straż Miejska normalnie może interweniować. Liczą się znaki drogowe a nie własność terenu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@DerMirker: To Ci źle powiedział albo użył skrótu myślowego. Służby i kierowcy nie muszą wiedzieć czyja jest droga, liczą się tylko znaki drogowe. Zauważ, że często na parkingach pod centrami handlowymi masz strefę ruchu. Teren prywatny galerii, ale przepisy obowiązują takie same jak na innych drogach.
  • Odpowiedz
@DerMirker: a zostawianie wraku blokując parking i szpecąc otoczenie to już nie wandalizm? :) może z olejem faktycznie trochę niezbyt moralne ale zabrać tablice skoro auto blokuje parking to raczej nic strasznego. nawet kiedyś mi to służby podpowiedziały, dzwoniłem żeby zabrali auto a typek „jak zginą z niego tablice to zabierzemy”...
  • Odpowiedz