Wpis z mikrobloga

Czy wzmacniacze GSM działają?
U mojej babci na wsi jest problem z zasięgiem - mieszka ona w dolinie, u podnóża niewielkiej góry i niestety w samym domu jest kiepski zasięg, często w ogóle go nie ma. Wystarczy wyjść z domu, żeby zasięg powrócił, a jak się oddali od domu kilka, kilkanaście metrów, to nawet filmy na yt idzie oglądać w dobrej jakości :D
Czy w takiej sytuacji wzmacniacz GSM może pomóc?

#elektronika #elektryka #telefony #telekomunikacja #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 17
@dktr: @MichaelT128:
to co można zrobić?
da się to tak realnie załatwić u operatora? Bo jakoś mi się nie wydaje, że komuś będzie się chciało na #!$%@? Wielkie specjalnie przyjeżdżać, żeby jakiemuś randomowi repeater montować xd
A stacjonarnego nie da się tam założyć? Co do wzmacniaczy GSM to obecnie Urząd Komunikacji Elektronicznej zawiadamia Policję po namierzeniu urządzenia, najczęściej bez informowania właściciela. Po wszczęciu procedury to już od Policji zależy, co z tym zrobi. Cała sprawa zaczyna się zatem od wizyty Policji. Wzmacniacze są bardzo łatwo namierzalne w terenie, bo po prostu szumią (fizyka) i to widać na specjalnych przyrządach (i na stacji bazowej). Dodatkowo nieprawidłowo, a tak jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@swagerstom: zadzwon do operatora. Nie wiem jakie sa koszta tegi ale mozna zamowic u operatora Radio Dot. Na pewno bedzie to o wiele drozsze niz takie z allegro.
@dktr: kasa to najmniejszy problem. Topologia sieci to dosc skomplikowana sprawa, bo maszty dzialajace na tej samej czestotliwosci zakłócają siebie nawzajem.
@Analityk tu nie chodziło o uszkodzenie, bo tam nie da się pomylić in i out, to jest zbyt proste urządzenie. Po prostu zamiar sygnału wzmocnionego miałem po uruchomieniu kompletny brak sygnału, niezależnie od kombinacji po godzinach spędzonych na konfiguracjach odpuściłem, lubię jak rzeczy po prostu są plug&play, szczególnie jeśli za coś płacę
Wystarczy wyjść z domu, żeby zasięg powrócił, a jak się oddali od domu kilka, kilkanaście metrów, to nawet filmy na yt idzie oglądać w dobrej jakości :D

Czy w takiej sytuacji wzmacniacz GSM może pomóc?


@swagerstom: U znajomych na wsi zasięg miał tylko jeden maszt Orange. U innych operatorów bywały tylko miejsca, w których trzeba było stać, żeby porozmawiać. Jeden gość, który miał telefon u innego operatora zamontował jakiś wzmacniacz i