Wpis z mikrobloga

No i zrobiłem sobie kostkę do gry na gitarze ((oo))

Koronawirus sprawił że wróciłem trochę do gry na gitarze, ale pogubiłem wszystkie swoje piórka, więc... Cóż zrobiłem parę prób z różnymi grubościami, metodami zalewania i trzema różnymi żywicami - już mam opracowana metodologię i jaram się znowu jak dziecko tym co robię :D

Pierwsze które zrobiłem pękło. Przy nastepnych po prostu zostawiłem z jednej strony połączenie żywicy i drewna, zaś po drugiej stronie jest cienka warstwa żywicy która wzmacnia całość. 3 dzień katowania i dalej się trzyma, a obawiałem się że z tego nic nie będzie.

Kształty i grubości przeróżne - od 2mm do 3.5mm. profiluje je podczas szlifowania żeby grubość nie była problemem, ale gdy zrobiłem cieńsze cały czas wydawało mi się ze mogą pękać, więc wolałem robić powyżej 2mm i mieć pewność że się nie rozpadnie.

Drewna mam pełno - palisander, różne czeczoty, jakieś afrykańskie dziwne odpady fioletowego drewna, brzozę, korzeń sliwki - no od cholery, co tylko mi się rzuci w oczy to gruntuje, zalewam, wycinam i obrabiam.

To tak apropos co tam u mnie, bo dawno nic na tag nie wrzucałem ;)

#rozkminkrzaka #gitara
bkwas - No i zrobiłem sobie kostkę do gry na gitarze (⌒(oo)⌒) 

Koronawirus sprawił ż...

źródło: comment_1591353727Xr3jHzoiATL8FIy2IGtx3M.jpg

Pobierz
  • 30
@blogger no i tu mam największy problem - kostki są tanie jak barszcz, a tutaj schodzi mi dużo czasu od zalania po obróbkę.

Więc w skrócie nie wiem. Myślę że 30-50 zł w zależności od konkretnej sztuki, choć jeszcze nie liczyłem wszystkiego
Myślę że 30-50 zł w zależności od konkretnej sztuki


@bkwas: Wyglądają kozacko. Do grania to jak dla mnie średni pomysł, ale jako gadżet jestem pewien, że wiele osób by się zainteresowało. Wielkiego zarobku nie będzie, ale ja bym próbował gdzieś to wystawić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@blogger i coś takiego jak wysłałeś jest do zrobienia jak najbardziej, choć barwa może być różna bo mam ponad 50 barwników, ale one różnie się zachowują i może nie być takiego samego efektu
@bkwas: powiem Ci że na kolorowe z łamanym drewnem to bym penie mógł wydać jakieś 50-60 cebulionów

Te świecące w ciemności to może bardziej pod światłem ultrafioletowym świecą?