Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam czy jestem jedyną osobą dla której kariera Wojciecha Cejrowskiego wydaje się dziwna. WC od samego początku swojej kariery przedstawia się jako zadeklarowany antykomunista, ale jego życie w czasach PRL wydaje się mi nadzwyczaj lekkie. Popatrzymy np: na ojca Pana Wojtka, WC opisuje swojego ojca jako osobę o antykomunistycznych poglądach ale nie przeszkadza mu to w robieniu kariery jako animator kultury. Sam WC opowiadał jak to w czasach swojej młodości działał jako cinkciarz co też jest dla mnie dość zaskakujące wiedząc o tym iż środowisko nielegalnych handlarzy waluty było kontrolowane przez SB, dodatkowo kiedy dostanie paszportu dla przeciętnych polaków jest nie lada wyczynem Pan Cejrowski odbywa sobie podróże po świecie.
Nie chcę się do nikogo specjalnie #!$%@?ć w tamtych czasach bywało różnie, ale znając historie mojej rodziny gdzie za głupi żart o Stalinie potrafiono robić ogromne problemy, tak kariera naczelnego polskiego antykomunisty rodzi we mnie sporo pytań

#cejrowski #komunizm #prl #neuropa #4konserwy #wc
gadsh - Tak się zastanawiam czy jestem jedyną osobą dla której kariera Wojciecha Cejr...

źródło: comment_1591394556bQQ50Q0ompxvq2NAWFas9C.jpg

Pobierz
  • 10
@gadsh bardziej chodzi mi o to, że cinkciarze zostawali przestępcami i dolaczali do zorganizowanych grup przestępczych lub je tworzyli. Poczytaj o gangsterach z mafii pruszkowskiej, wolominskiej, czy jakiejkolwiek innej z dowolnego regionu Polski. Wielu z nich zaczynało swe kariery jako cinkciarze. Dziś albo gnija w pierdlu albo są zagrzebani ziemią.