Wpis z mikrobloga

@Old_gamer1988: tak, dla mnie też "murzyn" nie jest rasistowskim określeniem. Natomiast, jeśli ta konkretna dziewczyna czuje się urażona jak o niej mówisz "murzynka", to czuję wewnętrzne zobowiązanie, żeby tak o niej nie mówić. Godsnowi nie przeszkadza słowo "murzyn", i mogę tak o nim mówić, bo nie czuję, żebym go na tle rasowym poniżał. Wiadomo, to kwestia kultury osobistej i taktu.
  • Odpowiedz
@dafto: bo sobie tego nie życzy. Moja kultura osobista wymaga, że skoro "murzyn" to określenie człowieka ze względu na kolor skóry, a dziewczyna nie chce być określana ze względu na kolor swojej skóry, to ja to szanuję.POdkreślam, dla mnie to sprawa jakiegoś wewnętrznego taktu, nie kwestia prawa (w tym przypadku).
  • Odpowiedz
@dudi-dudi: stara jej kazała z debilnym plakatem chodzic, a wy sie #!$%@? xd Laska z uwagi na kolor skóry zyjac w Polsce ma pewnie wyrobiona mocniejsza psychike niz wiekszosc wykopkow co ma depresje i chce konczyc swoj zywot przez brak dziewczyny xdd
  • Odpowiedz
@Old_gamer1988: no jeśli konkretny człowiek ci powie, że chciałby, żebyś tak do niego mówił, i dla ciebie to jest ok, to czemu nie? Ale jeśli to dla ciebie nie jest ok, to "człowieku" obiektywnie nie jest obraźliwe.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 28
@noitakto: jakie to jest obraźliwe? Jak powiem o kimś, kogo nie znam "tak to ten rudy Pan", równie dobrze mogę powiedzieć "tak, to ta Murzynka". Nie znam nikogo, kto będąc w bliskiej relacji tak na kogoś mówił, ale jak kogoś nie znasz, to cechy fizyczne są normalną rzeczą przy identyfikacji.
  • Odpowiedz