Wpis z mikrobloga

@dafto: gdzie ja piszę, że to jest obraźliwe? Piszę, że jeśli ta konkretna dziewczyna nie chce, żeby o niej mówić "murzynka" to ok, nie wiem jak mam ci to prościej wytłumaczyć. No albo szanujesz, że ktoś nie chce być jakoś nazywany, albo masz to w dupie. Twój wybór.
  • Odpowiedz
@dudi-dudi: Pewnie nikt jej tak nie woła i laska po prostu szuka atencji xD

Jak jesteście u Wietnamca na psininie 5 smaków i chcecie zawołać ekspedienta to też wołacje "ej skośny"? Nie. No właśnie. Ten transparencik jest ogólnie wycelowany w słowo "murzyn" bo wiadomo jak na zachodzie infamią okryto słowo "nigger" to w Polsce też trzeba jakieś słowo zepsuć żeby było jak w Ameryczce. Mimo, że to słowo nawet nie ma
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dudi-dudi: Ojej. Ona nie chce żeby do niej mowic murzyn. Innemu murzynowi moze to zwisac. Ona nie prezentuje glosu wszystkich murzynów. To tak jakbys nie chcial zeby do Ciebie mowic Rudy. Albo na Ty
Inni mają na to wywalone :)
  • Odpowiedz
@dudi-dudi Kisne, to jest jedną z tych sytuacji która pokazuje kto naprawdę jest rasistą i postrzega coś gorzej.

To jak Rumun czy Cygan dla kogoś jest obraźliwym określeniem czy wręcz zniewagą. A przecież to normalne określenia! Tylko ładunek emocji i stereotypów od razu przy tym.

Ona sama ma się za gorszą jako murzynkę skoro się tego wstydzi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
gdzie ja piszę, że to jest obraźliwe? Piszę, że jeśli ta konkretna dziewczyna nie chce, żeby o niej mówić "murzynka" to ok, nie wiem jak mam ci to prościej wytłumaczyć. No albo szanujesz, że ktoś nie chce być jakoś nazywany, albo masz to w dupie. Twój wybór.


@noitakto: jeśli to określenie jest neutralne i użyte w neutralny sposób, to problem jest z człowiekiem, który się o to oburza, nie ze mną
  • Odpowiedz
@dudi-dudi: Aż mi się przypomniało jak mała murzynka zaginęła w Warszawie. W opisie ani razu nie było napisane, że dziecko jest czarne czy, że jest murzynem co w Polsce jest jednak bardzo charakterystyczne, ale było opisane jaką miało sukienkę i że ciemne włosy i oczy xD

Dodatkowo przykładowo czarni są bardziej podatni na śmierć w wyniku zawału serca i często ta informacja się przydaje ratownikom jak się dzwoni po karetkę ale
  • Odpowiedz
Według słowników – w tym „Słownika Języka Polskiego” PWN – słowo „Murzyn” jest neutralne[2] i nie jest opatrzone kwalifikatorem „pogardliwie”, którym z kolei oznaczone jest słowo „czarnuch” (ang. nigger)[3][4]. Opinię tę podzielają m.in. dwaj językoznawcy: profesorowie Jerzy Bralczyk[5] i Jan Miodek[6], czy też czarnoskóry były poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – John Godson (nazywający siebie Murzynem[7]).

https://pl.wikipedia.org/wiki/Murzyn

@dudi-dudi: no i @Moderacja może też się nauczycie balasy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Old_gamer1988: tak, dla mnie też "murzyn" nie jest rasistowskim określeniem. Natomiast, jeśli ta konkretna dziewczyna czuje się urażona jak o niej mówisz "murzynka", to czuję wewnętrzne zobowiązanie, żeby tak o niej nie mówić. Godsnowi nie przeszkadza słowo "murzyn", i mogę tak o nim mówić, bo nie czuję, żebym go na tle rasowym poniżał. Wiadomo, to kwestia kultury osobistej i taktu.

@noitakto: to raczej chyba kwestia tego że jej ktoś nagadał
  • Odpowiedz
No spoko, możesz też piblicznie dłubać w nosie i zjadać kozy, twoja sprawa. Mogą nazwać cię burakiem, ale prawa nie łamiesz. Łapiesz porównanie?


@noitakto: nie łapię. Jak ktoś jest murzynem to mówienie o nim "murzyn" to obrażanie tej osoby? Oczywiście mówiąc wprost nie powiem "hej murzynie", tylko "proszę pani".
  • Odpowiedz