Wpis z mikrobloga

Witam Mirki, chciałbym się od was dowiedzieć co myślicie o #agentach #nieruchomosci, (jeśli kiedykolwiek mieliście styczność, albo znacie kogoś kto miał). Co wam się w ich nie podoba, jakie wartości wam się podobają, dlaczego lubicie, bądź nie lubicie korzystać z ich usług? Jak reagujecie na prowizje? Byłbym wdzięczny za odpowiedź :)
  • 11
@Krulparketu: zależy na jaką trafisz.
Ja miałem styczność tylko jako kupujący z 3 pośrednikami. 1 wysyłał mi wszystkie ogłoszenia z otodom i chciał za to 2.5% od translacji - szybko podziękowałem. Z innym się skontaktowałem bo miał fajne mieszkanie, opowiedział mi o 4innych (o dziwo też ciekawych) i ... nie wyslal mi tych ofert xd. 3 był spoko, oglądałem z nim 2mieszkania i jak cos faktycznie się u nich pojawiło (
@alex-fortune:
@Krulparketu:

Niestety potwierdzam.

Miałem do czynienia z trzema agentami nieruchomości zarówno jeśli chodzi o sprzedaz jak i o kupno.

Kupno:
- agent absolutnie nie słuchał na czym mi zależy - oferował to co ma obecnie na zbyciu.
;) a wręcz miałem wrażenie, że podrzucał oferty, które mu zalegały na jakiś zadupiach o których nawet nie słyszałem, że istnieją

Sprzedaż:
- Poza wrzuceniem oferty do bazy i umieszczeniu jej w
@Krulparketu: zależy na kogo trafisz. Ja jak kupowałem mieszkanie jakiś czas temu, to trafiłem na kobietę, która oprócz pokazania nam mieszkania przeprowadziła nas przez cały proces zakupu. Była z nami podczas negocjacji ceny, zdawania mieszkania przez sprzedających, była z nami u notariusza, pomagała spisać umowę przedwstępną. Rzeczywiście wykonała dla nas szereg usług. Zapłaciłem za to 1% prowizji, po małej negocjacji.
Aczkolwiek uważam, że większość z umów z pośrednikiem jest do podważenia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Krulparketu: 99% to bezużyteczne imbecyle. Ich praca to wrzucenie ogłoszenia na otodom i sapanie ci nad karkiem w trakcie oglądania, bo agent się spieszy i musi wyjść. A no i jeszcze dokumenty o pośrednictwo ci podsunie.
Ostatnio byłem zmuszony korzystać z usług agentki przy wynajęciu mieszkania (zmuszony przez sytuację, nie dlatego że nie umiem sam wynająć mieszkania). Przez miesiąc ściągnęła jedna osobę do oglądania, ja w tydzień wrzucając darmowe ogłoszenie na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Krulparketu: ostatnio inny delikwent z tecnocasy po zapytaniu za co mam mu potencjalnie zapłacić prawie 20 tys. złotych prowizji, nie był w stanie powiedzieć na czym ma polegać jego usługa. Wydukał z trudem ze pomoże mi wybrać notariusza. No #!$%@?, wejście do Google maps i wpisanie notariusz warszawa nie jest warte 20 koła -,-
@Krulparketu: Sprzedaż - jak nie masz presji czasu i chcesz ugrać jak najwyższa cenę dobry agent może to zrobić lepiej od Ciebie. Chodzi o brak możliwości spotkana z kupującym twarzą w twarz, taki kontakt osobisty negatywnie wpływa na negocjacje, najlepiej z klietem spotkać sie dopiero u notariusza. Jest opcja , że pomimo prowizji agenta sprzedamy za więcej niż sami byśmy byli w stanie wynegocjować.

Kupno-agenci jako pierwsi mogą mięc "okazję cenowe",