Wpis z mikrobloga

@Aenkill: Dobra to wlatuje z pytaniem jak mamy speca na tagu od biegania z psami. Czy bieganie z psami daje boosta? Gdzieś widziałem dyskusję i wielkie obrażanie się biegaczy normalnych do canicrossowcow, że pies daje dużo (co wydaje mi się prawdą na przykładzie jednej zawodniczki gdzie bez psa 5 km w 24 minut a z psem w 20)
via Android
  • 1
@gokish No raczej, pies daje ogromnego boosta i tu nie ma co dyskutować. Nawet na prostej, a już nie wspominając o górkach. W dodatku jeśli masz psa, co ciągnie jak #!$%@?, to jakby pies ci narzuca tempo i siłą rzeczy masz lepsze czasy ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Aenkill: Czyli tak jak mi się wydawało a gówno burzę czytałem, że pies nic nie daje nic a nic bo to trzeba umieć go prowadzić itd. Tylko dlaczego babka co tak mówiła potrafiła na city trailu w jedną sobotę z psem koło 20 minut polecieć a bez pieska 24/25 to nie potrafiła wyjaśnić
via Android
  • 1
@gokish No zależy od psa i na pewno też od techniki biegania. Mój border jest duży i silny jak na tę rasę i ciągnie jak parowóz no i fakt, że trzeba go trochę nauczyć jak biegać, ciągnąć, skręcać itd. On biega z przodu i ciągnie, niektórzy wolą jak pies biegnie z boku, wiec wtedy oczywiście nie ma żadnego boosta. Niemniej zobacz jak to to zapierdziela przy rowerze, on potrafi nawet rower ciągnąć
@Aenkill: podstawa to mieć psa który chce biegać, nie każdy lubi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Druga sprawa - pies może lekko zdziwić, parę razy widziałem jak czworonogi tak radośnie towarzyszyły właścicielom przy bieganiu że mało ich nie zabiły xD
No i wychowanie psa. W mojej okolicy widuję jedną różową co ma pieseła z RiGCzem - gdy biegną między posesjami gdzie ujadają różne kundle, ten jej nawet nie
via Android
  • 2
@enron To fakt, ja wykorzystałam to, że on naturalnie lubi być przede mną i strasznie ciągnął na smyczy. No to teraz ma i ciągnie mnie. Jest też nauczony komend, lewo, prawo jtd. Młoda natomiast jeszcze nie biegała ze mną, bo była za młoda, więc to bedzie jej debiut :)