Wpis z mikrobloga

@Harmideron: Nie działa dedyk ¯\_(ツ)_/¯ A dokładniej z powodu (jak rozumiem) dwóch biosów w grafice Linugz pobiera niewłaściwy co doprowadza do jego samoczynnej anihilacji przy próbie włączenia dedykowanej karty
  • Odpowiedz
@freytome: Ja mam RX 5500M i nie działa. Może dlatego, że mówię - dwie karty graficzne, bo na samej integrze też ładnie działa (jestem zdziwiony nawet wydajnością integry), ale po coś ten dedyk jest :|
  • Odpowiedz
@fervi: że 2x Radeony w jednym kompie? Ciekawy przypadek w sumie :P Ciekawe czy Archowcy piszą o nim na wiki :>

W komputerze z 2x kartami GPU trzeba się liczyć też z tym, że wyjścia ekranów z laptopa mogą być fizycznie wyprowadzone z dGPU, zamiast z iGPU i mostkowane jakoś jak na kształt Optimusa.
  • Odpowiedz
@patrolez: Dokładnie tak. To chyba pierwszy laptop tego typu. Potencjalnie tego typu rozwiązania są ciekawe, chociaż nie ma właściwego usecase ... jeszcze?

Potencjał może być przy Vulkanie, gdzie dwie karty mogą pracować jako jedna (a raczej dzielić się obowiązkami). Integra od Intela ssie po same kule.
  • Odpowiedz
@fervi: Gamingowy laptop. Jakoś mnie nie dziwi, że to nie działa.Na niektórych lenovo i asusach też były cyrki z drugim gpu bo miały jakoś w #!$%@? niestandardowo drugi układ podpięty. I to dotyczyło akurat układów nvidii więc jak coś to nvidia nie jest rozwiązaniem na wszystko. Tam akurat problemem było to, przez który układ jest wyprowadzone wyjście wideo.

Masz jakieś logi z ciekawości? Wykrywa ci w ogóle ten drugi układ?
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Odpaliłem Manjaro, bo nowe rzeczy ma (wiadomo) i tam działa układ - pytanie czy integry AMD są tak dobre, czy nie mam super duper FPSów mimo wszystko :|

Więc chyba można zamknąć temat

Co do gamingówek - O ile wiadomo, że tną cenę na podzespołach, to nie mogą na wszystkich i muszą sprzedawać propagandowo niektóre rzeczy.
  • Odpowiedz
O ile wiadomo, że tną cenę na podzespołach, to nie mogą na wszystkich


@fervi: budżetówki z mocnymi układami, często wykonane z gównolitu.

Odpaliłem Manjaro, bo nowe rzeczy ma (wiadomo) i tam działa układ - pytanie czy integry AMD są tak dobre, czy nie mam super duper FPSów mimo wszystko :|


@fervi: Przecież GPU musisz przez xrandr przełączyć chyba.
  • Odpowiedz
Przecież GPU musisz przez xrandr przełączyć chyba.


@Kryspin013: Nie; DRI Prime działa niezależnie od Xów (albo powinien). Wystarczy dawać DRI_PRIME=1 od razu i też powinno śmigać (u mnie śmiga).

Widocznie Ubuntu 20.04 ma jakiś bug z tym układem graficznym. Podejrzewam, że Debian też w takim razie (odpaliłem jeszcze Void i tam też następuje zawieszenie).

No nic, Linuksa na stałe wgram pewnie za miesiąc, może ogarną Debiana czy coś. Byłoby zajebiście, bo
  • Odpowiedz