Wpis z mikrobloga

#szczecin po tym całym koronawirusie chcę odwiedzić Wasze miasto. Jest może jakiś mirek/mirabelka, która umie w Szczecin i powie mi co warto zobaczyć, odwiedzić? Interesuje mnie przede wszystkim architektura (taak, wiem o filharmonii) i jakieś dobre jedzonko (pasztecik i mak kwaka jak najbardziej mam w planach, ale nie wiem czy to dobre XD).

Dwa pełne dni wystarczą na miasto?

Mam w planach pojechać również pociągiem do Berlina, aby obskoczyć somsiada w ciągu jednego dnia.

Będę wdzięczny za wskazówki, opinie, rekomendacje.
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@radek024: a co do jedzenia to się ciągle zmienia, po koronawirusie to może nam się mocno ograniczyć wybór. Póki co - park hotel, filia - która znajduje się na pogodnie, całkiem uroczej i przystępnej architektonicznie okolicy.
Jeśli jesteś w tamtej okolicy, można rozważyć Świnoujście i wszystkie forty (których jest sporo).


@Poziomkowa: ot, jeden mirek w dyskusji zaproponował. Świnoujście nie wydaje mi się specjalnie ciekawe i chyba będę celował w Szczecin + Berlin. Fajnie macie, weekendowy wypad (nie tylko Berlin, ale chociażby Lubeka) żeby coś zerknąć za granicą macie na wyciągnięcie z ręki, nie to co Lublin :<
@radek024 architektonicznie powiadasz Pan. No to lecimy: Wały Chrobrego, stary ratusz (odbudowany po wojnie w dwóch stylach), czerwony ratusz, rektorat PUM, możesz ogarnąć też kościoły, jeśli interesuje Cię architektura sakralna: katedra, Jana Chrzciciela, serca Jezusowego, garnizonowy, Piotra i Pawła, cerkiew Mikołaja, kościół Świętego Krzyża na Pogodnie. Jeśli sakralna Cię nie interesuje to chociaż do Jana Chrzciciela zajdź zobaczyć wnętrze, bo jest najładniejsze w mieście. Lecimy dalej: urząd miejski (szpinakowy pałac), wille west
Aaaa i jeszcze jedno! Jak pójdziesz na Zamek to ogarnij w necie fotki jak wyglądał za Niemca, żeby sobie zobaczyć jak się zmienił. A w pobliżu zamku mamy bardzo ciekawy przykład bubla projektanta: zegar słoneczny pokazujący czas zimowy. O i jeszcze przyszedł mi do głowy Pałac pod Globusem, też warto go zobaczyć (w tym miejscu wychowała się Maria Fiodorowna-Matka Carów) a jak już będziesz na placu Orła Białego to zobaczysz barbarzyństwo komunizmu
Pobierz Dorciqch - Aaaa i jeszcze jedno! Jak pójdziesz na Zamek to ogarnij w necie fotki jak ...
źródło: comment_1591681452SWcZ8UC8Lir28QV0Xgc2wy.jpg
@Poziomkowa: warunek podstawowy to otworzenie granic. Jeżeli się wszystko uda, to będzie przełom czerwca i lipca, a jeżeli nie otworzą ich teraz, to pewnie jesień. Chociaż przyznam że wolę aby to miało miejsce teraz.

@Dorciqch: jak wyżej, a przewodnikiem jestem sobie sam ( ). Zawsze szukałem treści po sieci co do konkretnych miast, ale przypomniałem sobie o wykopie. Jeżeli mam znajomych w danym regionie