Wpis z mikrobloga

  • 0
Mireczki, pytanie. Czy warto kupować drona? Czy ktoś z was ma? Zastanawiam się czy to nie będzie jednorazowa zabawka, chce parę ujęć nagrać w okolicy, nic szczególnego.
#drony
  • 13
  • Odpowiedz
Zastanawiam się czy to nie będzie jednorazowa zabawka

@Wuja66: w moim przypadku tak się właśnie okazało. dopóki masz co filmować, to jest fajnie, ale latanie dla samego latania jest nudne.
  • Odpowiedz
@advert:

dopóki masz co filmować


zawsze jest co filmować ;)

latanie dla samego latania


tak to jest jak ktoś sobie kupi bardziej pro sprzęt- to tylko latające kamery i tak to wg mnie należy traktować. Pomijam fakt, że to tak samo jak ze sprzętem foto: trzeba włożyć trochę pracy i serca, porobić stosowne uprawnienia itp., jak dla zabawy to tylko fpv- taniej i prościej
  • Odpowiedz
zawsze jest co filmować ;)

@borsucz: dopóki podróżujesz, to tak. filmowanie ciągle tego samego... no nie wiem, mnie nudzi.

jak dla zabawy to tylko fpv- taniej i prościej

zgadzam się, ale zauważyłem że jak ktoś zadaje pytania o drona i nie precyzuje co ma na myśli, to w 99% przypadków chodzi o drony typu DJI, a nie fpv
  • Odpowiedz
@Wuja66: Generalnie kup drona, jakiego tam sobie wybierzesz, ale co najmniej pół roku po jego premierze lub jeszcze później, gdy jego cena spadnie z poziomu "premierowego", czyli dla bogaczy, którzy muszą mieć sprzęt natychmiast. Pół roku po moim zakupie była premiera chyba pierwszego Air-a i i cena Sparka poleciała o prawie tysiaka w dół. Czekaj na taki właśnie moment.
Edit. Odnoszę wrażenie, że robienie zdjęć dronem jest bardziej wartościowe niż kręcenie
  • Odpowiedz
@Wuja66: Aaa, jeszcze jedno, poczekaj z zakupem rok. Jeśli za rok nadal będzie Cię stać na zakup drona, to kupuj i sam sprawdzisz, czy Cię to kręci. Ten rok jest generalnie "stracony".
  • Odpowiedz
@Laszl0:

No niech spojrzy na to zdjęcie


ja patrzę ze sporym wysiłkiem ;) imo przepalone mocno, brak kadru, proporcji, generalnie wygląda na typowo strzelone z przypadku. Da się nawet sparkiem o wieeele lepiej, pokory życzę.
  • Odpowiedz
@borsucz: Jasne, że tak. To był czysty przypadek + żadnej post edycji. Ale takiego zdjęcia nie zrobisz aparatem trzymanym w ręku bez posiadania helikoptera lub samolotu. Zrobiłem znacznie więcej zdjęć dronem i kiedyś miałem ochotę się czymś pochwalić, ale nie chciałem spotkać się z krytyką. Wszystko to co napisałem powyżej jest dowodem tezy: piłeś nie pisz... Cytrynówka rozwesela, ale nie sprawia, że zaczniesz pisać mądre zdania...
  • Odpowiedz