Wpis z mikrobloga

Czy #pompaciepla powietrzna, o mocy 8kW, wystarczy do ogrzewania domu o powierzchni użytkowej 136m2?


@jarezz: w projekcie jest napisane zapotrzebowanie, taka tabelka powinna być. Z niej odczytasz o jakiej mocy powinieneś dobrać źródło ciepła.
@ksiak to wiem, że ta strona daje bardzo ogólne wyniki, raczej chodzi mi o to, żeby @jarezz wiedział w jakich wartościach mniej więcej się obracać czy to 4-5 kW czy może 7-8 kW.
Po drugie jak chce mieć PC to powinien mieć projekt podłogówki, a do tego potrzebne jest OZC :)
@przemek_posp:
Jak dobrze pamiętam, OZC do projektu jest dodawane zawsze.
U niego zapotrzebowanie będzie niskie ale CW je podbije. Ile to będzie ciężko ustalić i nawet nie będę zgadywał. W projekcie jest tabelka którą wystarczy odczytać.
@ksiak: OZC w projekcie nie znajdziesz, przynajmniej ja nie znalazłem w swoim. OZC najlepiej jest zrobić w istniejącym budynku z tego względu ze nie zawsze budujesz dom tak jak jest w projekcie.
OZC w projekcie nie znajdziesz, przynajmniej ja nie znalazłem w swoim.


@Nobel210: jak nie znajdziesz? Każdy projekt musi mieć informacje jakie jest zapotrzebowanie na moc cieplną do ogrzania budynku oraz dla C.W.U. A OZC czym jest niby?
@ksiak: z resztą są jeszcze normy WT które określają parametry budynków i tak obecnie mamy WT2017 które nam mówi że mamy miec 95kWh/m2/rok co jak widać z tym co podał op, jest dużo więcej niż on ma w projekcie (22kWh/m2/rok).