Wpis z mikrobloga

Cześć. Szukam jakiegoś sensownego materaca. Wczoraj zakupiłem Ikea Brimnes z dnem łóżka Lönset i teraz przyszedł czas na jakiś materac. Do tej pory używałem materaca sprężynowego z allegro za 400zł położonego na ramie za 200zł, ale od dłuższego czasu mam problemy z odcinkiem piersiowym kręgosłupa oraz szyją i spanie na tym zestawie mi nie służy. W zasadzie na tym stelażu Lönset leży mi się wygodniej niż na obecnym materacu XD

-Budżet maksymalnie 1500zł
-Wymiary 160x200
-Raczej piankowy
-Preferuje twardsze materace więc chyba H3 będzie dla mnie odpowiedni
-Waga 80, wzrost 188 - ale moja narzeczona ma 156 wzrostu i fajnie by było jakby też wygodnie jej się spało.
-Pozycja spania: Głownie bok, ale zdarza się też na plecach i brzuchu

Problemy z bólem szyi rozwiązałem już wczoraj, kupując poduszkę KLUBBSPORRE z ikei, bo po dzisiejszej nocy szyja mnie nie boli, ale plecy nadal mniej j*bią ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Przeczytałem tag #materac do pół roku wstecz i https://materacowy.guru/ Bazując na tym co przeczytałem rozważam:
-Hilding Salsa Tencel za 1424zł + 112 monet allegro
-smartBenet za 1000zł
-Materasso TERMOPUR COMFORT za 1229zł
-Sembella Modulia Bultex za 1399zł
-Sembella Kapua Hana za 1450zł

Który z nich będzie dla mnie najlepszy?
#sen #spanie #lozko #wnetrza #materac #materace #pytaniedoeksperta #pytanie
  • 10
@Miekki: Mireczku jak się sprawuje Hilding Salsa ,leżałem na nim w sklepie i na tej podstawie odrzuciłem materace kieszeniowe .Mam dylemat czy moze warto zaryzykowac i kupic smartbenet za 850 czy jednak salse za 1450
@Drshultz: Co rano budze sie wyspany i bez bolacych plecow. Ja jak najbardziej polecam, ale moja narzeczona troszke narzeka na twardosc, bo #!$%@? jest twardy jak beton :)
@japatrykaty: W zasadzie bez zmian względem tego co napisałem wyżej. Ostatnio obróciliśmy materac na drugą stronę (podobno powinno się to robić co jakiś czas) i okazuje się, że druga strona jest jeszcze twardsza XD Mi się spi na tym cudownie, plecy mnie nie bolą, ale ja preferuje twardsze materace.