Wpis z mikrobloga

@Linux_Zamiast_Windows: podludzie z kurczaka


@Pierogies: A wiesz, że jest w tym wiele prawdy? Kurczaki rzeźne karmi się relatywnie wysokotłuszczową paszą opartą na soi i kukurydzy. Kury, podobnie jak ludzie, nie mają zdolności syntezowania wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, więc te które się w nich znajdują, pochodzą z diety. Tłuszcz (w tkance tłuszczowej, w błonach komórkowych, itp.) takiego kurczaka będzie odzwierciedleniem tłuszczu, który je. I to samo, stopień wyżej, dotyczy człowieka. Stajemy się
anonymousderp - > @LinuxZamiast_Windows: podludzie z kurczaka

@Pierogies: A wiesz,...

źródło: comment_1592148962lrBSyIRuC02Y59atSQ9SNr.jpg

Pobierz
@anonymous_derp:
czyli nawet smalec to już nie smalec? (,) i z jajkami kurzymi i świnią jest tak samo?
ja pierdziele, to da się w ogóle jeszcze jakoś dobrze odżywiać w tych czasach bazując na sklepach, nie mając dostępu do mięsa "od chłopa"?
po co żyć w ogóle w takim razie... ( ͡° ʖ̯ ͡°) #!$%@? matrix

A co do tego mixu to jakie
czyli nawet smalec to już nie smalec? (,) i z jajkami kurzymi i świnią jest tak samo?


Tak jest. Tego lata zamierzam zrobić eksperyment z modyfikacją diety kur, celem zmiany profilu tłuszczowego jajek.

ja pierdziele, to da się w ogóle jeszcze jakoś dobrze odżywiać w tych czasach bazując na sklepach, nie mając dostępu do mięsa "od chłopa"?


Jeśli chłop karmi paszą, to będzie to samo. Jak wspomniałem wyżej,
no to ładnie... trochę mam zonk, bo ostatnio jem codziennie 5 jajek na smalcu + świnię/kurczaka na smalcu ( ͡° ʖ̯ ͡°)


To nie jest aż tak szkodliwe jak na diecie mieszanej, i jest generalnie bardzo trudne do optymalizacji. Obecnie zrezygnowałem z regularnej konsumpcji wieprzowiny, drobiu i ryb hodowlanych. Jajka nadal jem, bo oprócz tego jednego aspektu są zdrowe, i nawet jak jesz kilka dziennie, to w praktyce
czyli że jak ktoś np. w dany dzień potrzebuje 2k kalorii i zje 2k kalorii więc tyle spali, a dodatkowo wypije 100g oleju rzepakowego to będzie miał w tkance tłuszczowej np na brzuchu dosłownie olej rzepakowy? :P


@kakuter: W końcu tak. Przy stabilnej masie, potrzeba ok. 3 lat, żeby zamienić większość tłuszczu w magazynach na skład podobny do diety. Tłuszcz trzewny wydaje się być zamieniany najpierw, podskórny dopiero po 20 tygodniach