Wpis z mikrobloga

to co najlepiej jeść? Wołowinę grass feed, dziczyznę po obróbce termicznej, łososia atlantyckiego i jajka?


@Wezownik: Mięso przeżuwaczy, bez względu na metodę karmienia, bo to nie robi wielkiej różnicy (w załaczniku). To dotyczy również dzikich zwierząt - przeżuwacze są OK, ale dziki żywią się płodami rolnymi, ludzkimi odpadkami, i ew. jakimiś paszami od kół myśliwskich - ale dziczyzna jest z reguły tak chuda, że nie ma powodu tego szczególnie unikać.

Ryby
Pobierz
źródło: comment_1592236219jLtdKNpwYPUCyZkoInzXmB.jpg
@anonymous_derp: ma jakieś znaczenie czy jajka to 3,2,1, czy zerówki czyli „eko”? Można zakładać ze drób wolnym wybiegu ma lepsze parametry niż klatkowy itp? Czyli mięso przeżuwaczy najlepsze, jajka bez dużej przesady ze względu na benefity względem wad?
Ile jaj i tłustych ryb to dużo na HF, i na HCLF
Czego unikać na niskotłuszczowej (<10%)
Z tego co wiem, to np na keto wskazana jest wysoka podaż nasyconych, wnioskuje ze na
ma jakieś znaczenie czy jajka to 3,2,1, czy zerówki czyli „eko”? Można zakładać ze drób wolnym wybiegu ma lepsze parametry niż klatkowy itp?


Ma odrobinę lepsze, ale kwestią kluczową jest - czym ten drób karmią? Jeśli je 95% paszy, a 5% robaków i trawy, to niewiele zmieni.

Czyli mięso przeżuwaczy najlepsze, jajka bez dużej przesady ze względu na benefity względem wad?


Generalnie tak.

Ile jaj i tłustych ryb to dużo na HF,
@anonymous_derp: ale fajny wątek się zrobił( ͡° ͜ʖ ͡°)
chciałem dopytać co do kur i jajek, bo się przymierzam do własnej hodowli,. Generalnie chciał bym je pościć wolno (po sąsiedzku tak kury biegają) czyli rozumiem że to jest najbardziej optymalne rozwiązanie jeśli chodzi o jakość jajek. Z tego co tu pisałeś to jeśli chodzi o dokarmianie to pasze nisko tłuszczowe ewentualnie tłuszcz przeżuwaczy, tak?
ale fajny wątek się zrobił( ͡° ͜ʖ ͡°)

chciałem dopytać co do kur i jajek, bo się przymierzam do własnej hodowli,. Generalnie chciał bym je pościć wolno (po sąsiedzku tak kury biegają) czyli rozumiem że to jest najbardziej optymalne rozwiązanie jeśli chodzi o jakość jajek.


Tak, choć przypuszczam, że będzie problem z ilością. Kury jedzą zaskakująco dużo.

Z tego co tu pisałeś to jeśli chodzi o dokarmianie to
@anonymous_derp Czyli lowfat > lowcarb jeśli ten lowfat to byłyby vege-zwierzaki ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo w sumie nie wiem bo w zamian np próchnica

Ale też wystarczy karmić kury węglami np kaszą i będą już pełnowartościowo tłuste a nie roślinne nie?
@kakuter: Główny problem lowfat, oprócz wspomnianej próchnicy, to niedożywienie - niska przyswajalność całej maści witamin i minerałów.

Jeśli chodzi o paszę dla kur, to niestety nie ma wiele dobrych wyborów. Czystych węglowodanów nie dostaniesz, zawsze jakiś tłuszcz jest, i to z reguły większość linolowego.