Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mircy,

Czy aplikacja Photo station na Synology i QNAP to ta sama aplikacja? Pacze w necie i nie moge sie doszukać

Przymierzam się do kupna nasa i aplikacja do zarządzania zdjęciami będzie miała duży wpływ na wybór firmy. Wiem że synology ma jeszcze moment.

#nas #synology #qnap
  • 5
@godzil: nie wiem czy ta sama jest w qnap ale w #synology można używać Photo Station i Moments - obie robią robotę. Do codziennego zarządzania zdjęciami Photo Station w Zupełności wystarcza a moments ma opcję inteligentnego rozpoznawania twarzy, miejsc, sytuacji itp - coś jak w google
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mepps @StorageIT
Zastanawiało mnie to bo mają podobne logo w aplikacji jest chyba zbliżona czcionka
W qnapowym Photo station też widziałem rozpoznawanie twarzy
Od moments trochę odpycha mnie własny sposób zarządzania folderami wolał bym zachować własną istniejącą strukturę a samą aplikacje używać jako nakładkę do organizacji właśnie w kolekcje albumy oznaczanie itp

Gdzieś wyczytałem że aplikacja zapisuje tagi bezpośrednio w exif prawa to? Zależało by mi żeby fizycznie pliki nie były zmieniane
Od moments trochę odpycha mnie własny sposób zarządzania folderami wolał bym zachować własną istniejącą strukturę a samą aplikacje używać jako nakładkę do organizacji właśnie w kolekcje albumy oznaczanie itp


@godzil: Też dlatego korzystam z Photo Station (Synology) a całe tagowanie, włącznie z osobami na zdjęciach robię w Lightroomie. Photo Station czyta wszystkie dane z tak wyexportowanych jpgów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@j0seph: ja mam zdjęcia głównie z telefonów a już żadnych nie obrabiam w programach graficznych, no ale aplikacje sobie niby z tym radzą. Wiesz może czy moments też korzysta z tagów w pliku czy ma swoją osobną bazę? Moments chyba da się uruchomić z importowanymi albumami